סרטון המכשפה של עובדי בנק אגוד, צילום מסך

"סרטון המכשפה": עובדי בנק "אגוד" נגד המפקחת על הבנקים

מאבק עובדי הבנק נגד חדוה בר, בצל מיזוג המוסד הפיננסי לבנק "מזרחי טפחות" עולה מדרגה עם סרטון שבו בר מושווית למכשפה תת-ימית. "כל הדגים פוחדים ממנה"

מחאה או הסתה? סרטון שנוי במחלקת של עובדי בנק "אגוד" נגד המפקחת על הבנקים, חדוה בר, הודלף אתמול (שלישי) לחדשות עשר. סרטון זה מגיע בהמשך למאבק העובדים במיזוג הצפוי עם בנק "מזרחי טפחות". העובדים, שחוששים מפיטורים המוניים, מנסים לעצור את המהלך ולפעול מול הרשות להגבלים עסקיים.

הסרטון מתאר מפגש של סב ונכדו אשר במסגרתו מסופרת המעשייה כיצד חוסלה התחרות במערכת הפיננסית. בתום דיאלוג בין כמה דגים, מופיעה בר כמכשפה תת-ימית אשר שולטת בים. "רק שלא תסתבך עם המכשפה", נשמע דג אומר. "בים של הדגים יש מכשפה שמפקחת ושולטת על הים. כל הדגים פוחדים ממנה". בר, לפי הסרטון, מנסה להעלים מהים דולפין אולם חלק מהדגים מוחים שכן היעלמות הדולפין תמנע תחרות, לטענתם.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צילום האלוף מעבר לגבול: ארגון בעזה מאיים על מפקד פיקוד דרום

הכינו את הכרבולית, בחרו סדרות לבינג': סערה ראשונה לעונה בדרך

תיעוד: מרדף משטרתי אחרי גנב רכב מסתיים בתאונה ובמעצר

 סרטון המכשפה של עובדי בנק אגוד
 

סרטון המכשפה של עובדי בנק אגוד(צילום מסך )

 

"אם בנק אגוד ימוזג לבנק מזרחי למפקחת על הבנקים תהיה פחות עבודה, אך התחרות על הבנקים תקטן ולקוחות כל הבנקים ישלמו לבנקים עוד כמיליארד שקלים בשנה", נאמר בסרטון.

בסוף חודש נובמבר הודיע בנק "מזרחי טפחות" על רכישת בנק "אגוד" בסכום של 1.4 מיליארד שקלים. בבנק ציינו בהודעה לבורסה כי המיזוג יהיה מלווה בהליכי התייעלות, בין היתר במצבת כוח האדם ויאפשר מיזוג סניפים. עוד לפי הודעת מזרחי טפחות צפוי חסכון בהוצאות הבנק ממוזג על ידי איחוד פונקציות זהות בין שני הבנקים. ועדי העובדים בבנק "אגוד" מחו על ההודעה. "המיזוג הזה הוא רע לעובדים, רע לציבור הרחב ומשרת רק את האינטרסים של קבוצות הטייקונים הכי חזקות במשק ששולטות בכסף של הציבור", נמסר מוועדי העובדים בבנק, "אנחנו נבהיר לקבוצת עופר ולבנק ישראל שאנחנו לא ניתן ל-1,200 עובדים ללכת הביתה".

המפקחת על הבנקים סירבה להגיב. מהנהלת בנק "אגוד" נמסר כי "הבנק מוקיע את ההתבטאויות בסרטון ומתנער מהן וכי אין להן מקום בשיח הציבורי". מוועדי העובדים בבנק "אגוד" נמסר: ״הסרטון לא פורסם, לא הופץ ולא אושר לפרסום על ידי הוועדים. התוכן משקף את עמדתנו לפיה יש למנוע את המיזוג אך אנחנו מסתייגים מאמירות פוגעניות אישיות״.