התפתחות דרמטית בפרשת ביטן: מקורבו משה יוסף מוסר עדות נרחבת

מדובר בהתפתחות משמעותית שצפויה להשפיע רבות על המשך הפרשה בה מעורב יו"ר הקואליציה לשעבר. משה יוסף, מקורבו של ביטן והחשוד המרכזי, מעיד כעת בלהב 433

תיק ביטן: התפתחות משמעותית נרשמה היום (שלישי) בפרשה. מדובר בהתפתחות דרמטית בתיק, שעשויה לחזק משמעותית את החשדות נגד חבר הכנסת מהליכוד דוד ביטן.

בתוך כך, נודע לחדשות עשר כי משה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה לשעבר והחשוד המרכזי בפרשה, מעיד כעת ביחידת להב 433 "עדות נקיון". במסגרת עדות זו, מרחיב יוסף על חלקו בפרשה. במקביל להתפתחות הדרמטית, החליטה היום המשטרה שלא לבקש להאריך עוד את מעצר הבית של הקבלן בני עוזיאל.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

תיעוד: מרדף משטרתי אחרי גנב רכב מסתיים בתאונה ובמעצר

דרעי: בדקתי הלכתית אם גליק יכול להצביע - מתנצל אם פגעתי

איזנקוט: ההצהרות הקוראות להפעיל כוח רב כלפי עזה אינן אחראיות

חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן(חדשות עשר)

 

בשבוע שעבר סיפר משה יוסף לאנשי רשות המסים על היקף העלמות המס שלו ושל ח"כ ביטן. מדובר על כספים שלכאורה יוסף וביטן קיבלו מחשודים נוספים בפרשה. כזכור, יו"ר הקואליציה לשעבר חשוד בפרשת שחיתות בעיריית ראשון לציון, בה כיהן כסגן ראש העיר דב צור.

ביטן, החשוד בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון, כבר נחקר ארבע פעמים על ידי המשטרה. ביטן היה אמור להיחקר פעמיים בשבוע שעבר, אך מכיוון ששמר על זכות השתיקה, החליטו במשטרה לדחות את חקירותיו.

 

חקירתו החמישית של יו"ר הקואליציה לשעבר הייתה אמורה להתקיים היום, אך נדחתה לאחר שביטן ביקש מהמשטרה לשנות את מועדה. הסיבה לבקשה, שהוגשה על ידי עורך דינו אפרים דמרי, הינה סדרת ההצבעות על החוקים שאמורה להתקיים בימים הקרובים בכנסת, ושצפויה להיתקל בהתנגדות של האופוזיציה.


בתוך כך, בשבוע שעבר פורסם בחדשות עשר כי ח"כ ביטן חשוד שעזר לסופרמרקט "חצי חינם" בהקלות לארנונה בזמן שכיהן כסגן ראש העיר ראשון לציון. כמה מעובדי הרשת העידו במשטרה בנוגע לחשדות, שנחשפו לראשונה בתכנית "המקור", וביטן נשאל על כך בחקירתו.