דרעי: בדקתי הלכתית אם גליק יכול להצביע - מתנצל אם פגעתי

יו"ר ש"ס אישר בחשבון הטוויטר שלו כי ניסה לבדוק אם מותר בזמן שבעה להגיע להצבעה בכנסת. "אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו", הוסיף. דובר גליק: הדבר מצער

יו"ר ש"ס אריה דרעי הודה היום (שלישי) כי בדק אם מותר מבחינה הלכתית לחבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) להצביע בכנסת בזמן שבעה. "אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו ז״ל", כתב דרעי בחשבון הטוויטר שלו. 

עוד הוסיף דרעי כי "פניתי אתמול לראש מועצת הר חברון כדי שיבדוק הלכתית עם רב היישוב עותניאל אם מותר בזמן השבעה להגיע להצבעה בכנסת, שאמורה הייתה להיות היום, ונועדה לשמור על קדושת השבת. אם פגעתי ברגשותיו של יהודה חברי - אני מתנצל".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תחזית איומי הסייבר לשנת 2018: בינה מלאכותית בשירות עולם הפשע

אושר: מסירת שטחים מירושלים - רק ברוב של 80 חברי כנסת

בן 40 נהרג בתאונת דרכים באזור חדרה

דוברו של גליק, סעדיה גורדצקי, התייחס לעניין בראיון לרדיו "גלי ישראל" ואמר כי "זה מצער אותי ממש". אתמול מתה אשת הח"כ, יפה גליק, בגיל 51. 

בתוך כך דחתה ועדת הפנים את מאות ההסתייגויות שהוגשו לחוק ולמעשה אישרה אותו לקריאה שנייה ושלישית. היעדרותו הצפויה גורמת לסערה במערכת הפוליטית, שכן האופוזיציה הודיעה כי לא תסכים להתקזז איתו ובתחילה בקואליציה לא רצו לדחות את ההצבעה.

גליק כתב אתמול בטוויטר כי הוא "מתחנן בכל לשון של בקשה שהלווייתה של רעייתי היקרה לא תהפוך בשום אופן לנושא למריבה. בבקשה הרבו אהבה ואנרגיות חיוביות".

השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שכיהן בעבר גם כיו"ר קואליציה אמר אתמול: ״אופוזיציה המסרבת לקזז חבר כנסת, שצריך להיעדר בשביל הלוויה של אשתו, איבדה צלם אנוש ולא ראויה להציב אלטרנטיבה שלטונית! אבי גבאי, בוז׳י הרצוג ויאיר לפיד, אני קורא לכם להתעשת ולהציל את כבודה של הכנסת, שיואל חסון ביזה אותה הבוקר בשמכם".

"זכותה של האופוזיציה לא לקזז את יהודה גליק", הוסיף יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד), "זכותי לומר שאני מכיר תרבות אחרת. קורא לאופוזיציה לחזור בהם מההחלטה חסרת הרגישות הזו לטובת כולנו".

 יהודה גליק עם אשתו יפה
 

יהודה גליק עם אשתו יפה(ללא קרדיט)

 

לבסוף הוחלט בקואליציה לדחות את ההצבעה בשבוע מחשש כי לא ישיגו רוב במליאה.