ההחלטה על סיפוח ההתנחלויות: "לא מעניין אותנו מה יגידו בעולם"

חברי מרכז הליכוד התארחו ב"לונדון את קירשנבאום" ודנו בסיבות להחלטה הסמלית: "ההחלטה תיטיב עם האזרחים הישראלים בהתנחלויות שהחוק הישראלי לא חל עליהם"

אמש (ראשון) נערכה הצבעה במרכז הליכוד בה הכריעו חברי המפלגה בעד סיפוח ההתנחלויות שבשטחי הגדה המערבית לישראל. ל"לונדון את קירשנבאום" הגיעו בכירי המפלגה, שבח שטרן, חבר מרכז הליכוד ויו"ר המטה הלאומי בליכוד וקטי שטרית, חברת מרכז הליכוד כדי לדון בהחלטה הסמלית.

"זוהי החלטה חשובה, מרכז הליכוד הוא המוסד הריבוני המרכזי של הליכוד וכאשר הוא מקבל החלטה היא מחייבת פוליטית מוסרית וערכית את כל חברי הליכוד", אמר שטרן. "ההחלטה לא דיברה על כל יהודה ושומרון אלא רק על מרחבי ההתיישבות, המשמעות היא שכל ההתיישבות ביהודה ושומרון נמצאת במשך שנים ארוכות במציאות בלתי נסבלת בה כמעט חצי מיליון אזרחים ישראלים כפופים לממשל צבאי שהוקם כדי לשרת את האוכלוסייה הערבית במקום".

 שבח שטרן וקתי שטרית, חברי מרכז הליכוד דנים בהחלטה לסיפוט ההתנחלויות
 

שבח שטרן וקתי שטרית, חברי מרכז הליכוד דנים בהחלטה לסיפוח ההתנחלויות חדשות עשר

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מחאה ברחבי איראן נגד השלטון, 50 עצורים

הרוג ושני פצועים בתאונת דרכים באזור בית שמש

נהריה: ספר תורה נשרף בדליקה שפרצה בבית כנסת

שטרן סבור כי המנהל האזרחי, מולו מתנהלים המתנחלים אינו מספק ולכן יהיה מוטב אם יחול בשטח החוק הישראלי. כשנשאל מדוע חלק מהשרים שנאמו בכנס הביעו תמיכה בסיפוח מלא של הגדה המערבית, ענה: "גם אני תומך בהחלת הריבונות על כל שטחי יהודה ושומרון אבל החלת החוק על האזרחים הישראלים הוא צעד ראשון".

קטי שטרית הסכימה עם שטרן והוסיפה: "כל הזמן מתייחסים אלינו כעסקונה שמחפשת ג'ובים וראה זה פלא, יש דיון ענייני במרכז הליכוד". על המשמעות הבינלאומית של החלטה שכזו, התייחסה שטרית בביטול: "לא מעניין אותנו מה יתקבל בעולם, כולם ניבאו שחורות על הכרזת טראמפ וזה עבר בשלום. אסור לחשוב על מה אומרים בעולם". שטרית סבורה כי החלת החוק הישראלי יטיב עם התושבים. "אי החלת החוק הישראלי מביאה לכך שלא סופרים תאונות דרכים שם ולא ניתן להרחיב את הכבישים. ההחלטה תעזור לבנות להם תשתיות שיעזור להם בחיי היומיום".

לשון ההחלטה שהתקבלה אתמול: "במלאות יובל לשחרור יהודה ושומרון, בתוכם ירושלים בירתנו הנצחית, מרכז הליכוד קורא לנבחרי הליכוד לאפשר בניה חופשית ולהחיל את החוק הישראלי על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביהודה ושומרון"