תיעוד מיוחד: מנהרת הטרור של חמאס שנחשפה בשטח ישראל

בתחילת החודש הודיע צה"ל על ניטרול מנהרת הטרור הארוכה ביותר מאז צוק איתן, צוות חדשות עשר הצליח להגיע עד לפתחה. לאחר הירי בשישי, חמאס יוצא מגדרו לשמור על השקט

במרכזו של שדה חקלאי, כקילומטר וחצי מערבית לאחד מיישובי עוטף עזה וכמה מאות מטרים מגבול הרצועה, שם ננמצא פתח המנהרה שצה"ל איתר והשמיד בתחילת החודש. צוות חדשות עשר השיג תיעוד מיוחד של פתח המנהרה.

מדובר במנהרת טרור של ארגון חמאס, הארוכה ביותר שנחשפה מאז מבצע צוק איתן בשנת 2014, שהגיעה מחאן יונס שבעזה עד לעומק השטח הישראלי. "המנהרה אותרה לפני מספר שבועות באמצעות יכולת ייחודית משולבת טכנולוגיה, מודיעין ויכולת מבצעית", מסר אז דובר צה"ל, תא"ל רונן מנוליס. היא נוטרלה בשיטה חדשנית ולא איימה על ביטחונם של יישובי האזור בשום שלב, כך על פי ההודעה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

לא רק אצלכם: תקלה עולמית בוואטסאפ

מרכז הליכוד אישר הצעה לספח את יהודה ושומרון

תיעוד: פלס' מיידים אבנים על ג'יפים צבאיים - שבורחים מהזירה

 פתח מנהרת חמאס שאותרה בשטח ישראל
 

פתח מנהרת חמאס שאותרה בשטח ישראל( חדשות עשר)

 

לא רחוק מפתח המנהרה שנחשפה, כוחות צה"ל עומדים דרוכים בגלל המתיחות המתמשכת בגבול עזה, לאחר שביום שישי נורו פצצות מרגמה מעשה בזמן אירוע לציון יום הולדתו של אורון שאול, בקיבוץ כפר עזה. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי הפצ"מרים שנורו הן מתוצרת איראן, שמנסה לדרדר את האזור לעימות.

בקיבוץ שבו התפוצצה אחת הרקטות פחות התעניינו במקור יצור הרקטות, והתרכזו בבשורה שביכולת היירוט של כיפת ברזל, שהשמידה שניים מהטילים שנורו. מיד לאחר הירי, חמאס יצא מגדרו כדי למנוע ירי נוסף ועצר עשרות אנשים שהיו באזור שממנו בוצע הירי. זו גם הסיבה לתגובה המדודה של צה"ל.

איראן מנסה בתקופה האחרונה לקרב אליה את חמאס, שלא מעוניין להסלים את המצב מול ישראל, ויוצא מגדרו כדיע לשמור על השקט. ההתייחסות של ליברמן ככל הנראה קשורה למאורעות הפנימיים באיראן, משום שכבר נורו על ישראל עשרות מרגמות מתוצרת איראן. ככל הנראה ההודעה שפרסם ליברמן נועדה לחדד את ניגוד האינטרסים בין חמאס לאזרחי איראן, שמפגינים על המצוקה הכלכלית.

 ירי לעבר הדרום בזמן טקס אורון שאול
 

ירי לעבר הדרום בזמן טקס אורון שאול(ללא קרדיט)