מרכז הליכוד אישר הצעה לספח את יהודה ושומרון

המרכז של מפלגת השלטון קיבל החלטה הנחשבת לסמלית. "קוראים לליכוד לאפשר בניה חופשית ולהחיל את החוק הישראלי על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביו"ש", לשון ההחלטה

מרכז הליכוד אישר היום (ראשון) הצעה לספח את יהודה ושומרון. נציין כי קבלת ההחלטה אינה מחייבת והיא סמלית בלבד.

"במלאות יובל לשחרור יהודה ושומרון, בתוכם ירושלים בירתנו הנצחית, מרכז הליכוד קורא לנבחרי הליכוד לאפשר בניה חופשית ולהחיל את החוק הישראלי על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביהודה ושומרון", לשון ההחלטה שהתקבלה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

סיפורי 2017: הרפובליקנית שהצביעה סנדרס והדמוקרט שחושש מטראמפ

ישראלי נהרג בתאילנד לאחר שקפץ ממפל בקו סמוי

תיעוד: פלס' מיידים אבנים על ג'יפים צבאיים - שבורחים מהזירה

ככל הנראה, הסיבה לדיון בהצעה בעת הנוכחית הוא האקלים הבינלאומי, שמאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו לחיות איתה בשלום, זאת אף על פי שהוא לא אוהב את ההצעה המדוברת. נתניהו אף ניסה להפוך את הדיון בסוגיה לסגור לתקשורת, אבל לחץ של מתפקדי הליכוד גרם לשינוי בגישה לנושא.

"אני שמחה, מברכת ותומכת בהצעת מרכז הליכוד לסיפוח יהודה ושומרון והחלת הריבונות הישראלית במקום", כתבה מוקדם יותר שרת התרבות והספורט מירי רגב בחשבון הטוויטר שלה.

 ההתנחלות ברוכין שבשומרון
 

ההצעה סמלית. ההתנחלות ברוכין שבשומרון. צילום: רויטרס

 

שר החינוך נפתלי בנט אמר בתגובה כי "אני מברך את תנועת הליכוד על אימוץ תכנית הריבונות ביהודה ושומרון. ‬
עברנו שלב נוסף מפרידה מהרעיון המסוכן של מדינה פלסטינית, שהביא איתו רק נזקים בטחוניים וחרמות על ישראל.

אני קורא ל"יש עתיד" להצטרף ליוזמה חשובה זו, ולהתנער מהרעיון של מדינת דעא"ש על כביש 6".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, אמר בתגובה להחלטת מרכז הליכוד. "עוד החלטה לא אחראית, לא מעשית ומיותרת מתוצרת הליכוד. היא תביא לעקירת עיני ממשל אוהד לישראל, תגרום לסיבוכים מדיניים, פוליטיים ודמוגרפיים ולאובדן כל תקווה לשלום. החלטה פופוליסטית זולה ששוב מוכיחה שהליכוד מתכונן לבחירות".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הוסיפה: "מרכז הליכוד השתגע לגמרי כשהוא מציע לממשלה להחיל ריבונות בשטחים, דהיינו, לספח מיליוני פלסטינים בלא הסכם ובלא מהלך מדיני להגיע לפתרון שתי מדינות. במקום לקדם מהלך של שתי מדינות מציעים לנו סיפוח שיהפוך את ישראל לבוסניה".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, הגיב גם הוא להחלטה: "הליכוד השלים את מלאכת הנחת המוקשים לתהליך השלום המדיני שהחל בה טראמפ בהכרה המזוייפת של ירושלים כבירה. נתניהו חושב שהמשך דוקטרינת ה"אין פרטנר" שלו תמשיך לתחזק את שלטונו. הוא לא מבין כמה הוא שוגה - הציבור מאס בהנהגה חסרת האחריות שלו ושל והליכוד.
נראה שבבחירות הקרובות, נשק ה'ערבים הנוהרים לקלפיות' לא יושיע אותו".