ליברמן: "אם איראן תשתלט על עזה - העולם לא ישקיע בה אגורה"

בראיון לאתר מתאם פעולות הממשלה בשטחים התייחס שר הביטחון לזירה הפלסטינית וליחסים בין חמאס לאיראן: "מה שמעניין את ראשי המשטר זה לפגוע בישראל כמה שיותר"

אתר אלמונסק של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, פרסם ביום חמישי ראיון עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בו הוא נוגע בזירה הפלסטינית וכן בהשתלטות האיראנית על רצועת עזה. "האיראנים מנסים להשתלט על עזה, במצב כזה העולם לא ישקיע אגורה ברצועה", אמר.

עוד התייחס ליברמן להידוק היחסים בין חמאס לאיראן ואמר כי "לאחר שהאיראנים הצליחו להרוס כליל את תימן, סודאן, לבנון, ואת סוריה, הם החלו להרוס את עזה". לדבריו, "את ראשי המשטר בטהראן לא מעניינת המציאות העגומה בעזה ולא עתיד הילדים שם. מה שמעניין אותם זאת אידיאולוגיה קיצונית וכמה שיותר לפגוע במדינת ישראל".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

טרגדיות בדרום: בתוך כשעה - נקבע מותם של שני תינוקות

הפגנות באיראן, יעלון חושף פרטים על פרשת הצוללות: חדשות השבת

המחאה באיראן: דיווחים על 3 הרוגים בהפגנות

בנוסף, התייחס ליברמן לראשי ארגון הטרור ברצועה ואמר כי יחיא סינוואר וסאלח אלעארורי, הם "לא יותר מאנשי מכירות של השיעים בתוך רצועת עזה" וכי הם חיים "חיי מותרות וחייהם של תושבי רצועת עזה כלל לא מעניינים אותם".  על פי ליברמן, "אלעארורי חי תחת חסות חיזבאללה בלבנון. הוא נוסע בכל העולם. נהנה בבתי מלון מפוארים. מבחינתו, אין משכורת יותר טובה, אין תנאים יותר טובים מאלו שהוא זוכה להם היום. הוא לא מייצג את תושבי רצועת עזה. הם לא מעניינים אותו", אמר ליברמן.

 יחיא סינוואר
 

"חי חיי מותרת ברצועה". יחיא סינוואר סוכנות סאפא

 


עוד הדגיש שר הביטחון כי למרוואן עיסא, ראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, וליחיא אלסנואר, ראש הארגון ברצועה, יש חשמל עשרים וארבע שעות ביממה, אך ל-99%אחוז מתושבי רצועת עזה יש חשמל בממוצע בין 4 ל-6 שעות ביום. 

לבסוף הוא פנה ישירות לתושבי הרצועה: "אני מציע לכם, תחשבו על הילדים שלכם, על העתיד שלהם, ותתחילו ללחוץ על מנהיגי החמאס לשנות את הכיוון. כרגע זה טיסה לשום מקום. אם תשנו את הכיוון, תאמינו לי, תבנו פה קודם כל עתיד טוב לילדים שלכם. תתחילו להפעיל לחץ על מנהיגות חמאס".

בתוך כך, סגנו של אסמאעיל הניה בחמאס, סאלח אלעארורי, התראיין הערב לערוץ הטלוויזיה הפלסטיני "אלקודס" ואמר בין היתר כי איראן עדיין תומכת בגדודי אלקסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, גם לאחר האביב הערבי וזה מעיד על רצינות המאבק שלה מול ישראל. בנוסף, לדבריו, איראן היא היחידה שתומכת צבאית בחמאס ומודיעה על כך בפומבי.

יש לציין כי שלוש פצצות המרגמה שנורו אמש לעוטף עזה הן פצצות מתוצרת איראן שיוצרו בשנת 2008 והוברחו לרצועת עזה דרך סיני.