נתן אשל נגד כחלון: "פחדן מאולגה - הוא לא עומד בלחץ"

מקורבו של רה"מ שלח מסרים בוואטסאפ שמציגים את שר האוצר כהססן, כמי שנחוש לחבור ליושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, וכמי שלא מצליח לעמוד במילתו להוריד את מחירי הדיור

  • פורסם ב:
  • 30/12/2017 19:25
  • |
  • עודכן ב:
  • 01/01/2018 15:29
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

בצל התכונה בקואליציה סביב חקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והליכה אפשרית לבחירות, פתח השבוע נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה וראש לשכתו לשעבר במתקפה נגד שר האוצר משה כחלון.

במסרים ששלח אשל למקורביו בוואטסאפ, הוא מציג את כחלון כפחדן והססן, כמי שנחוש לחבור ליושב ראש "יש עתיד", יאיר לפיד, וכמי שלא מצליח לעמוד במילתו להוריד את מחירי הדיור. בין השאר כינה אשל את כחלון "הפחדן מאולגה" וכתב כי "אם הוא לא מסוגל לעמוד מול הפגנות של אנשי שמאל שרוצים להפיל את נתניהו, איך יהיה מסוגל להנהיג?".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

המחאה באיראן: עימותים בין מפגינים למשטרה באוניברסיטת טהראן

טרגדיות בדרום: בתוך כשעה - נקבע מותם של שני תינוקות

יעלון: נזהרים מלגעת בנתניהו בפרשת הצוללות מחשש לביטחון ישראל

 הודעות הווטסאפ ששלח נתן אשל
הודעות הווטסאפ ששלח נתן אשל( חדשות עשר)
 
הודעות הוואטסאפ של נתן אשל
הודעות הוואטסאפ של נתן אשל( חדשות עשר)
 
 

עוד תקף אשל את כחלון על הבטחותיו לגבי הורדת מחירי הדיור וכתב: "כחלון הבטיח ב-14 ביולי 2016 בראיון ל-ynet שלא יתמודד אם מחירי הדירות לא ירדו עד סוף השנה. המחירים רק עולים...".

עוד נגע אשל בנושא הבחירות העתידיות וטען כי אין ספק שכחלון יחבור ללפיד. "סטטוס שאלת כחלון לפיד אינה אם אלא מתי. לפיד רוצה הליכה משותפת לפני הבחירות ואילו כחלון רוצה לאחריהן. לפיד חושש ובצק שלאחר הבחירות כחלון יהיה לשון מאזניים וילך עם הליכוד, ואילו כחלון חושב שהליכה נפרדת תביא להם 3-2 חברי כנסת מהליכוד. הישארות או עזיבה אינה תלויה בהמלצות אלא מה שכדאי לו. ימצא הסבר לכל מצב", כתב.

נתן אשל
 

שלח מסרים נגד כחלון למקורביו. נתן אשל. חדשות עשר

 

כך חותם אשל את פרק הכוונות הפוליטית של שר האוצר ובעצם מציג את כחלון כתועלתן שהשיקול הפוליטי הוא היחיד שמנחה אותו.

יש לציין כי החלטה אחת שיקבל שר האוצר בשבועות הקרובים תכריע את השאלה - האם ישראל תלך לבחירות תוך כמה חודשים? אם כחלון יחליט בעקבות המלצות המשטרה המתקרבות לפרוש מן הממשלה או לדרוש את החלפת נתניהו, הרי שהמערכת הפוליטית כולה תעמוד בפני טלטלה. גם בסביבת נתניהו לא מורידים את העיניים מכחלון. בולשים אחר כוונותיו ולא פחות מכך, ניכר שגם אוספים את הנתונים לקמפיין פוגעני כנגדו  למקרה שיחליט להפנות את הגב לנתניהו.

מהליכוד נמסר בתגובה: "הדברים שמיוחסים לנתן אשל, בין אם נאמרו או לא נאמרו, מנוגדים לדעתו של ראש הממשלה נתניהו, שעובד בשיתוף פעולה מלא ומתוך הערכה הדדית עם שר האוצר כחלון, כדי להעביר תקציב ולהמשיך לפעול יחד לטובת אזרחי ישראל עד הבחירות בנובמבר 2019".

תגובת נתן אשל: "השר כחלון הוא חבר שלי ובעיני הוא שר אוצר מצוין, אני מקווה שביום מן הימים הוא יהיה שר אוצר מטעם הליכוד".