שלט קידום לסדרה ברמת גן, חדשות עשר

ראש עיריית קרית גת הסיר שלטי פרסום לפאודה: "ראו בהם איום"

לקראת עליית הסדרה "פאודה", הודבקו ברחבי הארץ מודעות בערבית. למרות שהכיתוב בסך הכל מבשר "האקשן בדרך אליך", בקרית גת ובנשר "התחשבו ברגשות התושבים" והורידו אותם

ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי הורה לפקחים להסיר מחר בבוקר את השלטים בעיר המקדמים בערבית את הסדרה ״פאודה״.


במהלך הימים האחרונים הוצבו ברחבי הארץ שילטי חוצות עם הכיתוב ״בדרך אליך״, ״תכף יתחיל האקשן״, ״ותכינו את עצמכם״. 

טרגדיות בדרום: בתוך כשעה - נקבע מותם של שני תינוקות

ישראלי נהרג בתאילנד לאחר שקפץ ממפל בקו סמוי

כפר ירכא: מאות הפגינו במחאה על נסיון חיסול תושבת היישוב

לראש העירייה הגיעו תלונות של תושבים שטענו כי הם חשים איום ולכן הוא כתב לתושבים כי הוא מתכוון להסיר את השלט: ״לאור בקשת תושבים ועל מנת להתחשב ברגשות התושבים  הוריתי להסיר את השלט כבר ביום ראשון בעז״ה ובישועתו״, כתב אבירם דהרי בקבוצת וואטסאפ. 

הודעה בה אבירם דהרי, ראש עיריית קרית גת, מורה להסיר שלטי פרסומת לסדרה פאודה

הודעה בה אבירם דהרי, ראש עיריית קרית גת, מורה להסיר שלטי פרסומת לסדרה פאודה (ללא קרדיט )

 

בעקבות הפרסום בחדשות עשר, כתב הערב דהרי לתושבים: "תושבים יקרים שבוע טוב - שלט הפרסומת לסדרה המצליחה והאהובה 'פאודה' גרם לתושבים רבים תחושה לא נוחה (זו הרי מטרת הפרסומת לעורר תשומת לב מיוחדת)... לאור העובדה שתושבים רבים התלוננו על כך ולאור העובדה שהפרסומת למעשה מיצתה את עצמה בקרית גת (בוודאי לאחר התעניינות התקשורת בנושא), הוריתי להקדים בכמה ימים את הסרת שלט הפרסום. אני מאחל לחובבי הסדרה (ואני ביניהם) צפייה מהנה .. וזו ההזדמנות לקרא למשרד החינוך לפעול לחיזוק והרחבת לימודי השפה הערבית בקרב תלמידי ישראל .. שבוע טוב ובשורות טובות".

"לא אתן לאף גורם לעשות רווח עסקי על חשבון ציבור התושבים"


גם בעיריית נשר התקבלה החלטה דומה מוקדם יותר השבוע. חבר המועצה שלומי זינו כתב לתושבים: ״שלט הפרסום עם הכיתוב בערבית יוסר היום. אני שמח לבשר כי עיריית נשר, התחייבה בפניי על הסרת הפרסום של חברת יס, שפורסם על הגשר ברחוב צה"ל הצמוד לבית ספר התיכון בעיר. אמשיך כנבחר ציבור לשמור על הציבור ולא אתן לאף גורם לעשות רווח פוליטי או עסקי על חשבון ציבור תושבי העיר נשר״.

תגובת יס: "הסדרה פאודה של yes, העוסקת ביחסים המורכבים בין הצדדים הישראליים והפלסטינים, דוברת את השפה הערבית והשפה העברית, לכן, באופן טבעי, עונתה השנייה מקודמת בכל העולם באמצעות שתי שפות אלה".

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) התרעם על הורדת השלטים: "ערבית היא שפתם של 20 אחוז מאזרחי המדינה. אנחנו והשפה שלנו כאן כדי להישאר ואף ראש עיר גזען לא ישנה את זה. התשובה לגזענות הזו צריכה להיות יותר ערבית במרחב הציבורי. אני קורא לחברת יס לחזור בה מכניעתה לתכתיבים הגזעניים ולסרב להחליף את השלטים לשלטים בעברית".