כפר ירכא: מאות הפגינו במחאה על נסיון חיסול תושבת היישוב

המפגינים צעדו בתהלוכה במועצה הדרוזית, במחאה על האלימות וכאות הזדהות עם יארא אבו עבלה בת ה-25, שמטען חבלה התפוצץ ברכבה בתחילת השבוע וגרם לפציעתה באורח קשה

מאות הפגינו הבוקר (שבת) בכפר ירכא שבגליל המערבי במחאה נגד האלימות וכאות הזדהות עם יארא אבו עבלה בת ה-25, תושבת היישוב הדרוזי, שמטען חבלה התפוצץ ברכבה בתחילת השבוע וגרם לפציעתה באורח קשה.

בראש התהלוכה, בה השתתפו גם נשים וילדים, צעדו אנשי דת דרוזים ונכבדי הכפר. המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב "השתיקה שלכם היא פשע", "ירכא מאוחדת נגד האלימות", ו"ביטחונם של הנשים אינו נושא לבחירה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

ישראלי נהרג בתאילנד לאחר שקפץ ממפל בקו סמוי

3 שנות מאסר לנשיא מצרים לשעבר מורסי בשל ביזוי מערכת המשפט

קנזס: שיחת מתיחה למשטרה הובילה למותו של חף מפשע

 הפגנה בכפר ירכא נגד האלימות ובמחאה על ניסיון רצח תושבת היישוב
 

הפגנה בכפר ירכא נגד האלימות ובמחאה על ניסיון רצח תושבת היישוב( ללא קרדיט)

 

ראש המעוצה המקומית, והיב חביש, קרא בסיום התהלוכה לכל ההורים והמחנכים לפעול על מנת לחנך את ילדי הכפר לסובלנות, ופנה לאנשי הדת להטיל חרם חברתי על המורשעים בעבירות אלימות. האימאם של ירכא, שיח אמין כנעאן אמר: "כל תושבי הכפר הם בית אחד ומשפחה אחת, מאחל לכולם לעשות חשבון נפש על מנת להתחיל דף חדש בשנה החדשה".

אבו עבלה, הצעירה שנפצעה, הודתה בחשבון האינסטגרם שלה לבאי ההפגנה: "תודה למשפחתי ולכל מי שעמד לידי ותמך בי. דמי נשפך ברחוב והצעקה שלי הגיעה עד סוף העולם. אמנם איבדתי רגל, אבל אחזור להיות חזקה ולא אשבר למרות הניסיון הנפשע לסיים את חיי".

 יארא אבו עבלה בת ה-25 מכפר ירכא, שמטען שהתפוצץ ברכבה פצע אותה באורח קשה
 

יארא אבו עבלה בת ה-25 מכפר ירכא, שמטען שהתפוצץ ברכבה פצע אותה באורח קשה (ללא קרדיט)

 
 מכתב התודה שכתבה יארא אבו עבלה, שנפצעה קשה כתוצאה ממטען שהתפוץ לרכבה למפגינים בכפר ירכא שמחו נגד המקרה
 

מכתב התודה שכתבה יארא אבו עבל (אינסטגרם)