סערת החזקת גופות המחבלים: המדינה מבקשת דיון נוסף בהרכב מורחב

בעקבות המלצה שהתקבלה על ידי היועמ"ש, הוגשה לבית המשפט העליון עתירה בסוגיית החזקת גופות מחבלים לצורך משא ומתן להשבת אזרחים, שבויים וחללים ישראליים מידי חמאס

שבועיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיבל את המלצת הקבינט המדיני-ביטחוני לבקש דיון נוסף בבג"ץ בנושא החזרת גופות מחבלים לצורך משא ומתן, המדינה הגישה היום (שישי) בקשה לדיון נוסף, הפעם בהרכב מורחב של בג"ץ.

בעתירה נכתב כי עיכוב השבת גופות המחבלים עשוי לסייע בהסדר שיוביל להשבת גופות חללי צה"ל שמוחזקות ברצועת עזה על ידי ארגון חמאס – סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל, וכן להשבתם של האזרחים הישראליים אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד. עוד נכתב כי עמדת המדינה היא שעיכוב בחזרת גופות המחבלים יוכל לסייע בהתוויית פרטי ההסדר שייקבע, כשלדבר שיקולי ביטחון משמעותיים.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

תקפו צעיר והרגו אדם אחר: כתב אישום נגד 4 בני משפחה מאבו גוש

בעת אירוע לזכר אורון שאול - מטח רקטות מעזה; רקטה נפלה בקיבוץ

סל התרופות 2018: מדבקה לחולי סוכרת ותרופה לילדים חולי SMA

 הלווייתו של מאזן פוקהא, בכיר חמאס
 

הלווייתו של מאזן פוקהא, בכיר חמאס( ללא קרדיט)

 

כזכור, שרי הקבינט הבהירו שגופות המחבלים לא יוחזרו ושהעקרונות המפורטים בדעת הרוב של השופטים אינם מקובלים. עוד הוסיפו כי הליכי חקיקה לא יקודמו בשלב זה, עד לקבלת תשובה מבית המשפט לקיום דיון נוסף.

מוקדם יותר החודש, קבעו שופטי בג"ץ ברוב דעות של שניים נגד אחד כי לממשלה אין סמכות להחזיק גופות מחבלים ונתנו להם חצי שנה לחוקק חוק חדש בנושא, ולא - כלל הגופות יוחזרו למשפחותיהן. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להחלטה באומרו כי "מדובר בהחלטה בעייתית מאוד של בג״ץ. אסור לתת לחמאס מתנות חינם".