ירי לעבר הדרום בזמן טקס אורון שאול, ללא קרדיט

בעת אירוע לזכר אורון שאול - מטח רקטות מעזה; רקטה נפלה בקיבוץ

בשעה שמשפחתו של החייל ערכה טקס לציון יום הולדתו בכפר עזה, מספר התרעות נשמעו ברחבי יישובי העוטף. כיפת ברזל יירטה 2 רקטות, לא ידוע על נפגעים. צה"ל תקף בעזה בתגובה

מספר אזעקות צבע אדום נשמעו היום (שישי) ביישובי עוטף עזה, במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. אין נפגעים, מעט נזק נגרם למבנה באחד מקיבוצי האזור. בתגובה, חיל האוויר וטנקים של צה"ל תקפו עמדות חמאס בצפון הרצועה. כמו כן, בשעה זו נשמעים פיצוצים באזור העוטף, ייתכן ומדובר בתקיפת צה"ל.

בסך הכל היו 3 יציאות של רקטות משטח עזה לישראל, כיפת ברזל יירטה 2 מהן. רקטה אחת נפלה בשטח פתוח באזור עוטף עזה. כוחות מתחנת נתיבות בדרכם לסריקות במקום. התרעות הופעלו בנחל עוז עלומים, כפר עזה, סעד, זמרת, כפר מימון, שובה, שוקדה, תושיה, יושביה ותקומה. גורמי ביטחון פלסטינים אמרו כי חמאס הסית במשך כל היום לאינתיפאדה ולשחרור ירושלים. לדבריהם, הסלפים מנצלים התבטאויות אלה ומשגרים רקטות לישראל. לפי גורמים אלה, שיגור הרקטות ייתכן להתחדש הלילה.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קוריאה הדרומית השתלטה על ספינה שניסתה להעביר נפט לשכנה מצפון

ניו יורק: לפחות 12 בני אדם מתו בשריפה בברונקס

סל התרופות 2018: מדבקה לחולי סוכרת ותרופה לילדים חולי SMA

האזעקות נשמעו בשעה שמשפחת החייל אורון שאול, שגופתו מוחזקת בידי חמאס, התכנסה על מנת לציין את יום הולדתו ה-24, בכפר עזה. בסרטון שפרסם ח"כ חיים ילין, ניתן לראות כי הנוכחים מבחינים ביירוטים ושומעים את אזעקות הצבע האדום.

לאחר הירי סיפר ח"כ ילין על האירוע: "ראיתי את היציאה של כיפת ברזל והבנתי מיד שמתבצע ירי. אמרתי לכולם ואז שומעים את הצבע האדום, אני ממשיך לצלם בלייב בשביל לנסות ולהעביר את התחושה הזאת לאזרחי מדינה שהחיים פה. צריכים להמשיך ואני שמח שקיבלו את ההחלטה להמשיך את הטקס. זה הניצחון שלנו מול החמאס. הכל זה התארגנות וחוסן של האזרחים, כי אם היינו מתקפלים על כל טיל, לא היה פה כלום. הרגשתי את החשש של האנשים".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, השתתף באירוע לציון יום הולדתו של אורון שאול בכפר עזה כאשר נשמעה האזעקה: "הגעתי לחזק את משפחת שאול כאן בקיבוץ כפר עזה. הירי באמצע הטקס מעיד כאלף עדים על אבדן ההרתעה. כל השאר סיפורים ונאומים. הם יודעים שיש כאן טקס והם יורים. זה בלתי נסבל. אני מקווה שהממשלה שלנו תגיב כמו שצריך". 

ח"כ עמר בר-לב הגיב לירי הרקטות ואמר כי "התמונות הקשות היום מזכירות לנו שלא ניתן לחמוק מהחשש למחיר בנפש שעוד אנו עלולים לשלם בכל נפילה של רקטה. אחרי מספר שבועות של ירי, אסור להשלים עם המצב הזה. ישראל לא יכולה להמשיך להכיל את הירי מעזה, והתגובה בשלב זה צריכה להיות הרבה יותר חריפה. עלינו להשיב את ההרתעה לידינו".

אחיו של אורון שאול, אבירם, התראיין לתוכנית הבוקר של אור הלר וימית סול לפני האירוע בכפר עזה, ואמר כי "אנחנו מציינים יום הולדת 24 לאורון, זה כבר לצערי היום הולדת ה-4 שאנחנו מציינים בלעדיו, כשהוא איננו. השנה החלטנו לעשות את זה בכפר עזה, מקום שמשקיף לפאתי סג'עייה, זה הכי קרוב שאני אהיה לאורון מאז הפעם האחרונה שפגשתי אותו".

בווידאו: הראיון המלא עם אבירם אורון

 ירי לעבר הדרום בזמן טקס אורון שאול
 

ירי לעבר הדרום בזמן טקס אורון שאול(ללא קרדיט)

 
אזעקת צבע אדום בטקס לאורון שאול
 

אזעקת צבע אדום בטקס לאורון שאול( ללא קרדיט)

 
רקטה פגעה במבנה בקיבוץ בשער הנגב
רקטה פגעה במבנה בקיבוץ בשער הנגב( דוברות המשטרה)
 
 פגיעה במבנה בשער הנגב
פגיעה במבנה בשער הנגב(ביטחון שדה )