אילוסטרציה, רויטרס

הפרקליטות הגישה עתירה להסגרת ישראלי הנאשם בעבירות מין לארה"ב

העתירה מגיעה בעקבות מעצרו של אלעד גבר, תושב ירושלים המבוקש בקליפורניה, לצורך העמדה לדין בגין עבירות שביצע לכאורה בקטינות. מעצרו הוארך עד להחלטת ביהמ"ש בעניינו

המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה להכריז על אלעד גבר כבר הסגרה לארצות הברית, זאת בעקבות מעצרו אתמול.

גבר, תושב ירושלים בן 35, נעצר בעקבות בקשת רשויות ארצות הברית להסגירו לצורך העמדה לדין בגין עבירות מין וסחיטה שביצע לכאורה בקטינות. במרץ האחרון ביקשה הממשלה האמריקנית להסגיר את גבר, שמבוקש במדינת קליפורניה בגין עבירות של הפקה והפצה של פורנוגרפיית ילדים, כפייה ושידול קטין לביצוע מעשים מיניים וסחיטה.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

סל התרופות 2018: מדבקה לחולי סוכרת ותרופה לילדים חולי SMA

קוריאה הדרומית השתלטה על ספינה שניסתה להעביר נפט לשכנה מצפון

ניו יורק: לפחות 12 בני אדם מתו בשריפה בברונקס

גבר מואשם כי החל מיוני 2010 ועד יולי 2011, נהג לבקר באתרים עם פלטפורמות וידאו, ואיתר צילומי מסך של כ-150 קטינות בין הגילאים 17-12, כשהן מבצעות מעשים מיניים, לעתים תוך הקלטתן ללא ידיעתן ולעתים תוך שהציג עצמו כנער.

עוד נכתב כי לאחר שאיתר את הקטינות ברשתות החברתיות פייסבוק ו-"MySpace", היה שולח להן הודעות שכוללות את התיעוד שיש ברשותו ומאיים עליהן כי יפיץ את החומרים למשפחותיהן וחברותיהן, אם לא יעתרו לדרישותיו ויצטרפו אליו לשיחה באמצעות מצלמת רשת. לאחר שנעתרו לדרישותיו, הורה להן להתפשט ולבצע עבורו מעשים מגונים. במקרים שבהם סירבו הנערות, מימש את איומיו והפיץ את החומרים שהיו ברשותו למשפחותיהן ולחבריהן.


באוקטובר 2010 נפתחה חקירה בארצות הברית, לאחר שנערה בת 17 דיווחה למשטרה במקום מגוריה על ניסיון לסחיטתה באמצעות תמונות עירום שלה, שהושגו ללא ידיעתה.

בית המשפט האריך היום את מעצרו של גבר עד להחלטה בעניינו.