מש' הכלכלה למתחרות ב"טבע": 70 מיליון שקל תמורת קליטת עובדים

המשרד יעביר מיליוני שקלים ל"לייטריקס", ל"רפא", ל"רפאל", ל"דקסל פארמה" ולחברות נוספות. זאת, תמורת קליטת 246 ממפוטרי חברת הענק

הפתרון של משרד הכלכלה למפוטרי "טבע" בירושלים.

משרד הכלכלה יעביר כספים לחברות המתחרות תמורת קליטת 246 מהעובדים שפוטרו בעיר הבירה. מדובר ב-4 חברות שיתחלקו בתקציבי סיוע של 70 מיליון שקלים.

רשימת החברות שמולן הושג הסכם להעסקת פליטי "טבע": חברת "לייטריקס" שמפתחת אפליקציה לעיבוד תמונות התחייבה לקבל 100 עובדים; "רפא" שמייצרת תרופות תגייס 15 מהמפוטרים; "רפאל" הממשלתית תרחיב את שורותיה ב-26 משרות נוספות, "דקסל פארמה" תעסיק 25 עובדים חדשים - ועוד 5 מיליון ש"ח יחולקו בין חברות קטנות יותר.

עובדי "טבע טבליות ירושלים" ישנים במפעל

עובדי "טבע טבליות ירושלים" ישנים במפעל( ללא קרדיט)

 

במשרד גם מתכוונים להרחיב את התכנית לתקציב של 200 מיליון שקלים, כדי שאפשר יהיה למצוא פתרונות ל-700 בערך מתוך 800 המפוטרים בירושלים.

למרות זאת, האם אחרי ש"טבע" קיבלה מענקים ב-20 מיליארד שקלים ואז לא היססה לפטר - עוד מענקים לחברות הם הדרך היעילה ביותר לעודד תעסוקה? ואם כן, למה רק בבירה - הרי גם בפתח תקווה, למשל, יש עובדים שיסבלו מגל הפיטורין?

שר הכלכלה אלי כהן מסר הערב (חמישי) לחדשות עשר כי "גיבשנו חבילת הטבות בהיקף של 205 מיליון שקלים, מתוכם 70 מיליון באופן מיידי שייצרו 246 משרות במגוון תחומים שונים. אנחנו, בכל מקום שיש משבר מחויבים לבוא, לפעול, להתערב. מבחינתו כל עובד הוא עולם ומלואו".