לפיד נגד שקד: "מתעסקת רק בחקיקת חוק פרסונלי שיציל את נתניהו"

לאחר ששרת המשפטים תקפה את יו"ר יש עתיד במליאה בשל עתירתו לבג"ץ נגד חוק ההמלצות, לפיד משיב אש: "שלא תגיד איך להתנהל, אלחם נגד חוק הנחת סלב בכנסת, בביהמ"ש וברחוב"

  • פורסם ב:
  • 28/12/2017 19:05
  • |
  • עודכן ב:
  • 28/12/2017 19:21
  • |
  • כתבים:
  • רביב דרוקר

יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, הגיב היום בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום" להתקפות נגדו מצד חברי קואליציה, בעקבות העתירה לבג"ץ שהגישה הבוקר (חמישי) סיעתו נגד חוק ההמלצות: "הקואליציה לא מורה עלינו כלום, שלא תגיד לנו איך להתנהל", אמר לפיד. "מה אנחנו אמורים לעשות? אנחנו צריכים לשתוק על חוק שהוא הנחת סלב?", הוסיף לפיד והבטיח: "אני אלחם נגד החוק בכנסת, בבית המשפט וברחובות".

את לפיד תקפה אתמול באופן אישי, על דוכן המליאה, שרת המשפטים איילת שקד, כשאמרה לו: "כשאתה פונה לבג"ץ - אתה משפיל את הכנסת, מרוקן אותה מתוכן ורומס אותה". לפיד הגיב בריאיון להתקפה: "הדבר היחיד שהיא מתעסקת בו זה לחוקק חוק פרסונלי שיציל את נתניהו מהחקירות הפליליות שלו. תחת המשמרת שלה הקואליציה הפכה למקום בו מטפלים בבעיות המשפטיות של ראש הממשלה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

אום אל-חיראן: ההמלצות לא השתנו, לא ניתן לקבוע שמדובר בפיגוע

הפיליפינים: משרד החוץ מכחיש כי נשקלת העברת השגרירות לי-ם

הסדר טיעון בפרשת התקיפה המינית בשייטת: סעיף האונס יימחק

יאיר לפיד בריאיון ללונדון את קירשנבאום
 

יאיר לפיד בריאיון ללונדון את קירשנבאום(צילום מסך)

 

לפיד הוסיף, כי במקרה של המלצות חמורות נגד נתניהו, יהיה עליו להתפטר: "המלצות הן ראיות, ואם הן יציגו מופע של שחיתות, נתניהו לא יוכל להישאר בתפקידו". לפיד הוסיף כי גם על שאר השותפים להתפטר במקרה של המלצות להעמדה לדין: "כל איש שתופס מעצמו הגון חייב להתפטר במצב כזה".

בנוגע לשאלה האם יקרא לליברמן, שהמלצות המשטרה נגדו היו חמורות, במידה ויקים ממשלה, ענה לפיד: "אין לי בעיה שליברמן יהיה שר אצלי משום שהוא זוכה, אינני מתווכח עם פסיקת בית המשפט". בנוגע לשאלה מדוע יש עתיד לא צעקה כשעמדו ההמלצות נגד ליברמן לפני זיכויו, ענה לפיד: "ליברמן בממשלה בה כיהנו לא היה שר, ואנחנו לא באנו ודרשנו שיהיה שר".

 שרת המשפטים אילת שקד
 

שרת המשפטים אילת שקד( חן גלילי, מרכז הסייבר אוניברסיטת תל אביב)

 

לפיד התייחס גם להתנגדות סיעתו לפרסום הצהרות הון: "אני בעד שקיפות, אך אני נגד שיהפכו אותה לניסיון מתמיד לרדוף חברי כנסת ואנשי ציבור". לפיד הוסיף: "גם ככה אנחנו מתקשים למשוך אנשים טובים לפוליטיקה משום שהיא הפכה למרכז השחיתות".

לבסוף נשאל לפיד על מקטע נוסף מעדותו של מילצ'ן שהתפרסם אתמול, לפיו שרה נתניהו ביקשה וקיבלה לפני כשנתיים תכשיט ליום הולדתה בשווי 2,500 דולרים: "20 שנה לא לקחתי ממנו כלום מעולם, אם הלכנו למסעדה שילמתי את החלק שלי בחשבון. אם הייתה שחיתות ביחסים בינו לבין נתניהו – אני יודע מאיזה צד היא התחילה. כל הסיפור הזה הוא מביש".