רגע הדקירה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים, ללא קרדיט

"בגלל הצהרת טראמפ" - הפיגוע בי-ם: המחבל מואשם בניסיון רצח

יאסין אבו אלקרעה, תושב שכם בן 24, מואשם בכך שדקר מאבטח בתחנה המרכזית בבירה. המאבטח נפצע אנוש. על פי כתב האישום, "התכוון לרצוח כמה שיותר יהודים ולהפוך לשהיד"

כתב אישום הוגש היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד יאסין אבו אלקרעה, תושב שכם בן 24, שביצע פיגוע דקירה בתחנה המרכזית בירושלים לפני שבועיים, שבו נפצע אנוש מאבטח התחנה.

אלקרעה מואשם במעשה טרור של ניסיון לרצח וכן בכניסה לישראל בניגוד לחוק. על פי כתב האישום, התכוון המחבל לרצוח כמה שיותר יהודים בירושלים, ולהיהרג במהלך האירוע, זאת במטרה להפוך לשהיד. לטענת אלקרעה, הפיגוע בוצע כדי להגן על ירושלים ועל מסגד אל-אקצא, זאת בעקבות הצהרתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שהכריז על ירושלים בירת ישראל.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

זורק לשלוש: הצהובים לקראת סיום סיבוב מוצלח

הסדר טיעון בפרשת התקיפה המינית בשייטת: סעיף האונס יימחק

דיווח: מכולות דלק מסין מגיעות לקוריאה הצפונית למרות הסנקציות

מכתב האישום עולה כי אלקרעה תכנן וביצע את הפיגוע לבדו, ללא אנשים נוספים שהיו מעורבים בדבר. ברקע למעשה נכתב בין השאר כי אלקרעה הושפע מהאווירה ברשת שהסיתה אותו לתכנן את הפיגוע, זאת בעקבות ההכרזה של טראמפ.

עוד תואר בכתב האישום כי אלקרעה הגיע לתחנה המרכזית בחדרה ובירר כיצד להגיע לירושלים כשהוא מצויד בסכין, אותה החביא בחלק הפנימי של המעיל אותו לבש. כמו כן נכתב כי אלקרעה עלה על מונית שירות לירושלים וביקש מהנהג להוריד אותו בתחנה המרכזית בירושלים, בטענה כי המעסיק שלו אמור לבוא ולאסוף אותו משם.

 רגע הדקירה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים
 

רגע הדקירה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים(ללא קרדיט)

 

בנוסף צוין כי אלקרעה הגיע אל שער הכניסה של התחנה המרכזית והתבקש על ידי מאבטחת במקום להציג תעודה מזהה. לאחר שהציג את תעודת הזהות שלו, הצטרפו אל המאבטחת שניים נוספים, שבדקו בעצמם את המסמכים. לאחר מכן, אלקרעה התבקש לעבור דרך המגנומטר בכניסה לתחנה המרכזית, שצפצף מספר פעמים. בעקבות הצפצופים הגיע אלמליח, אחראי האבטחה של התחנה שנעמד בסמוך למגנומטר, ובדק בעצמו את אישור הכניסה של הצעיר הפלסטיני. לאחר מכן אלקרעה התבקש להוריד את המעיל שלו ולעבור שוב דרך המגנומטר, ואז דקר את אלמליח.

עוד התגלה כי אלקרעה כתב צוואה לפני שביצע את הפיגוע, בה כתב ציטוט של שהידים שנמצא בספרי לימוד של בית ספר הממוקם ברשות הפלסטינית: "אחי אוי אחי, מצווה עליך את אבא ואמא, ואוי לך אחותי אם תדאגי אחריי. למען המולדת הקרבתי בדמי, הכל למענך יא פלסטין".

הפרקליטות ביקשה לעצור את אלקרעה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 אשר אלמליח, המאבטח שנדקר בתחנה המרכזית בירושלים
 

אשר אלמליח, המאבטח שנדקר בתחנה המרכזית בירושלים. ללא קרדיט