החייל שנפצע קל בעימות בכפר בורין, ללא קרדיט

עימותים בשכם: צה"ל עשה שימוש בגז מדמיע בבי"ס - חייל נפצע קל

על פי דיווחים פלסטיניים ישנם מספר נפגעים כתוצאה משאיפת הגז בעימותים עם כוחות הביטחון וכן נגרם נזק למספר רכבים בכפר הפלסטיני, דרומית לשכם

בווידאו: עימותים בין כוחות הביטחון לפלסטינים ביהודה ושומרון

במהלך עימותים שפרצו היום (חמישי) בכפר בורין צה"ל השתמש בגז מדמיע בתוך בית ספר, הנמצא דרומית לשכם. חייל נפצע קל בתקרית לאחר שנזרקה לעברו אבן. הפלסטינים מדווחים על מספר נפגעים כתוצאה משאיפת הגז בעימותים עם כוחות הביטחון באזור. כמו כן, מספר רכבים פלסטינים ניזוקו.

לטענת הארגון "יש דין", הבוקר נכנסה לאזור בית הספר בבורין קבוצה של מתנחלים שהגיעה מכיוון יצהר. עוד הם טוענים כי לדברי תושבי הכפר, המתנחלים יידו אבנים בתוך בית הספר ושברו שמשות של שני כלי רכב השייכים למורים שחנו בחצר בית הספר. חיילים שהגיעו לכפר בעקבות הישראלים ירו גז מדמיע לעבר בית הספר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

הסדר טיעון בפרשת התקיפה המינית בשייטת: סעיף האונס יימחק

דיווח: מכולות דלק מסין מגיעות לקוריאה הצפונית למרות הסנקציות

הסופרת רונית מטלון הלכה לעולמה בגיל 58 לאחר מאבק בסרטן

החייל שנפצע קל בעימות בכפר בורין
 

החייל שנפצע קל בעימות בכפר בורין(ללא קרדיט)

 

לטענת המתנחלים שהיו במקום, האירוע החל כשעשרות פלסטינים יידו אבנים בצומת יצהר על רכבים, וכשנהדפו המשיכו ליידות מתוך בית הספר ופצעו חייל צה"ל שנפגע מאבן בפניו ופונה לקבלת טיפול רפואי.

בשעה זו מתרחשים בגדה המערבית עימותים בין צה"ל לפלסטינים במספר מוקדים: הר חברון, צומת יצהר, בורין ונבי סאלח.

בשבוע שעבר נרשמו הפרות סדר בכל רחבי יהודה ושומרון. המוקד העיקרי היה במחנה הפליטים קלנדיה, שם נאספו כמה עשרות פלסטינים שיידו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

 עימותים בין צה"ל לפסלטינים בכפר בורין
 

עימותים בין צה"ל לפסלטינים בכפר בורין(ללא קרדיט)


על פי דיווחים פלסטינים, כמה מפגינים נפצעו עד כה משאיפת גז מדמיע. בנוסף שרפו המפגינים דגלי ארצות הברית. גם בבית לחם נרשמו הפרות סדר בין כוחות הביטחון לפלסטינים, וגם באזורים נוספים ביהודה ושומרון, כמו חברון וטול כרם. 

לפי כוחות הביטחון, 800 בני אדם הפגינו היום ברחבי יהודה ושומרון. עוד נמסר כי לצה"ל לא ידוע על נפגעים קשים בצד הפלסטיני, וכי אין נפגעים ישראלים. הסהר האדום מסר כי 81 פלסטינים נפצעו במהלך היום.

הרקע לעימותים הוא הכרזת טראמפ על ירושלים בירת ישראל, שגררה לא מעט תקריות דומות במהלך השבועות האחרונים, בהן ביום שישי האחרון אז נהרגו שלושה מפגינים ברצועת עזה. הבוקר יצאו הפלגים הפלסטינים ברשות הפלסטינית בהודעה לתושבי השטחים לצאת ולהפגין. במקור תוכנן יום הזעם היום בעת ביקור סגן הנשיא האמריקני פנס - אך הוא דחה את הגעתו עד לאמצע ינואר.