תיק ביטן: ראש עיריית ראשל"צ נחקר בלהב 433

דב צור חשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשיית השחיתות בעיר. אתמול נמסר כי עדות "המתווך" המקורב לביטן הסירה חלק מהחשדות מראש העיר

ראש עיריית ראשון לציון נחקר היום (רביעי) בלהב 433 במסגרת פרשת ביטן. צור חשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשיית השחיתות בעיר.

גורמים במשטרה אמרו אתמול לחדשות עשר כי עדות "המתווך" המקורב ליו"ר הקואליציה לשעבר מסירה גם את החשדות מראש עיריית ראשל"צ בפרשת "מתחם האלף" בה נחשד. 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

הממשלה: 40 מיליון שקלים יועברו להתנחלויות

בניגוד לדיווחים: סלובקיה לא תעביר שגרירותה לירושלים

ריבלין מבהיר: לא קראתי לציבור להצטרף להפגנות נגד השחיתות

בפרשה זו, בדקה המשטרה האם צור ניסה לבטל מכרז בנייה השווה מיליונים, וכשלא הצליח - סייע לחבר הכנסת דוד ביטן כדי שמקורבו יזכה במכרז. על פי החשד, צור ביקש מיו"ר ועדת המכרזים של החברה הכלכלית בעיר, שהייתה אחראית על "מתחם האלף", לבטל את אחד המכרזים ולסייע למקורבים לביטן. במשטרה סבורים שביטן הפעיל לחץ רב על צור בנושא המכרז המדובר.

 דב צור, ראש עיריית ראשל"צ
 

דב צור נחקר ב-433 (חדשות עשר)

בתחילת השבוע נערכה פגישה  בין איש העסקים משה יוסף לבין אנשי רשות המסים כצעד נוסף לקראת חתימת הסכם על עד מדינה בפרשה. יוסף סיפר בפגישה על היקף העלמות המס שלו ושל חבר הכנסת דוד ביטן, וכך למעשה הודה בעבירת הלבנת הון לכאורה.  

מדובר על כספים שלכאורה יוסף וביטן קיבלו מחשודים נוספים בפרשה. כרגע המידע שמסר מוגדר כמידע מודיעיני בלבד והמשטרה לא יכולה לעשות בו שימוש נגד יוסף או נגד ח"כ ביטן. דבר הפגישה נחשף ביום שישי בחדשות עשר. יוסף עדיין מתלבט קשות בנוגע לחתימה על ההסדר כאשר אחת ההצעות שהועלתה על ידו היא להעיד מבלי לסבך את משפחת ג'רושי ואת העבריינים שהוא קשור אליהם.