ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת ממשלה, רויטרס

הממשלה: 40 מיליון שקלים יועברו להתנחלויות

לפי ההצעה, הסכום יעבור למשרד הפנים ומשם להתנחלויות "לפי קריטריונים שייקבעו". 5.5 מליון ש"ח נוספים יועברו להקמת "תחנת הזנקה לעזרה ראשונה"

  • פורסם ב:
  • 27/12/2017 13:53
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/12/2017 14:17
  • |
  • כתבים:
  • ברק רביד

מזכיר הממשלה ביקש היום (רביעי) מהשרים בשם ראש הממשלה אישור להעברת 40 מיליון שקלים להתנחלויות.

לפי ההצעה שדווחה באתר "וואלה" 35.5 מיליון שקלים יועברו למשרד הפנים ומשם להתנחלויות "לפי קריטריונים שייקבעו". בנוסף 5.5 מיליון שקלים נוספים יועברו להקמת "תחנת הזנקה לעזרה ראשונה"

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

בניגוד לדיווחים: סלובקיה לא תעביר שגרירותה לירושלים

המחשב שלכם איטי מהרגיל? אולי זה מפני שהוא כורה ביטקוין

הסבתא נפטרה וקלאב הוטל לא הסכים לבטל

אתמול נפגש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם נציגי רבני הציונות הדתית וטען כי ההפגנות שנערכות מדי שבוע הן "מאמץ להפיל את הממשלה". "ישנו מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשות הליכוד", אמר ראש הממשלה, "זו ממשלה שדואגת ושומרת על ארץ ישראל, לכן ההתייצבות שלכם כאן מאוד חשובה. ב-1992 צלחו הניסיונות הללו הפעם נדאג שזה לא יחזור על עצמו. אני חושב שכולנו למודי ניסיון ואף אחד מאיתנו לא מולך שולל".

ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה

ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה (רויטרס )

 

"זו ממשלה שדואגת ושומרת על ארץ ישראל". נתניהו (רויטרס )

הרב אלי סדן השיב לדברי נתניהו: "אני זועם מאוד על הרדיפה שיש היום, מהרבה סיבות. זה כשאנשים מרשים לעצמם ככה לדבר על ראש הממשלה, לא מדבר עכשיו על החוצפה של כל המערכת הפוליטית והתקשורתית בלי שום שמירת הלשון, זאת תעודת עניות למדינה שלנו. אני חושב שזה משפיל את כל החיים. יהודי כמוך, ש-20 שנה נמצא בממשלה, היה יכול להרוויח באזרחות פי 10, פי 100. להגיד שיש בעיה שקיבלת סיגריה, לולא זה היה מצחיק זה פשוט סקנדל שאין כדוגמתו. זאת הפקרות, חוסר רצינות, זה שחיתות. רוצים להחליף שלטון בצורה כזו ולא בקלפי".

"מקום שאין שם אמת - זה סכנה נוראה. יכול להיות שיש אנשים שיש להם ביקורת עליך - זה לגיטימי. אבל מי שהפך את מדינת ישראל למעצמה כלכלית בסוף זה אתה כרה״מ. בטח היו שותפים לזה אנשים טובים, אבל אני זוכר כשעלית לשלטון, הצבת את הכלכלה בראש המשימות שלך ואני זוכר את מדינת ישראל בהרבה תקופות של אינפלציה, מיתון ותלות בכסף האמריקני. בסוף כולם מדברים על זה שמדינת ישראל היא מדינת סטרטאפ והצלחה כלכלית, רגע - מישהו עשה את זה. זה שאתה מנהל את המדינה 20 שנה ומציב את הכלכלה בראש דאגותיה, מישהו אמר תודה?".

הרב חיים דרוקמן התייחס למפגינים ואמר: "הם משתמשים בערכים ומדברים גבוהה גבוהה, כשהמניעים הם מניעים אחרים לחלוטין".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "אין קשר בין הצעת ההחלטה לפגישה עם הרבנים. הנושא כלל לא עלה בפגישה.

מדובר בהצעה שעוברת כל שנה לקראת סוף שנת התקציב. בשנה שעברה עלתה ההצעה גם כן בסוף השנה בתאריך 29.12.16. בחודש האחרון גובשה ההצעה והיא עוברת היום כדי שתספיק לעבור בוועדת הכספים עוד השנה.

התקציב מיועד להוצאות הנובעות מהמצב הביטחוני ביו"ש וכן תקצוב תחנות הזנקה של עזרה ראשונה".