חנין זועבי, ערוץ הכנסת

עימות בין חזן ורגב לזועבי במהלך הפיליבסטר: "מחבלת, בוגדת"

הדיון על חוק ההמלצות הוביל לחילופי דברים קשים בין חברת הכנסת מהרשימה המשותפת לחברי הכנסת מהליכוד, ואורן חזן הוצא מהמליאה: "לא יכול להקשיב למחבלת הזו"

במסגרת הפיליבסטר המתמשך של האופוזיציה בכנסת שנועד לעכב את מעבר "חוק ההמלצות", קיבלה חנין זועבי את רשות הדיבור. דבריה של חברת הכנסת מ"הרשימה המשותפת", שידועה בסגנונה השנוי במחלוקת, עוררו גם הפעם סערה ועימות עם ח"כ אורן חזן והשרה מירי רגב.

בראשית דבריה, זועבי הביעה אכזבה מחבריה לאופוזיציה, שבמסגרת הפיליבסטר הארוך לא התייחסו כלל ל"שחיתות האמיתית" לטענתה, שהיא "פעילות צה"ל בשטחים. "האופוזיציה הזאת צבועה יותר מהימין", הוסיפה.

עוד כתבות בחדשות עשר:

איך לדבר על הטרדות מיניות עם ילדים?

נעים להכיר: מיכאל אלוני מציג חברה חדשה

נשים, ערבים ואתיופים בעמדת נחיתות: תמונה מדאיגה בשוק העבודה

דבריה של זועבי הובילו לתגובה של ח"כ חזן ושרת התרבות רגב שנכחה בדיון מתוקף היותה שרה תורנית במליאה. חזן קרא לעבר זועבי "מחבלת, בוגדת, פושעת", והוסיף "אני לא יכול להקשיב כשאני שומע את הפה ג'ורה של המחבלת הזו" - והוצא מהמליאה.

רגב התייחסה לזועבי ואמרה "בלית ברירה נאלצתי לשמוע את דבריה המזוויעים. זה חלק מהעונש שלנו כשיש לנו סוסים טרויאנים כמוה בכנסת. עוד הוסיפה השרה רגב: "את וחבריך הערבים צריכים כל בוקר לעלות כאן לכנסת ולהגיד תודה רבה".

בווידאו: שידור חי ממליאת הכנסת

בהמשך, רגב החריפה עוד יותר את הטון ואמרה "היית צריכה לעלות שוב למרמרה לנסוע רחוק מפה, לכי לעזה יא בוגדת, נראה איך יתייחסו אלייך שם". לאחר הדיון, הלך ח"כ חזן, שכאמור הוצא מהמליאה, עד ללשכתה של זועבי תוך שהוא קורא לעברה "אני אגרש אותך".

מאז שלשום מתנהל בכנסת מרתון נאומים שבו חברי האופוזיציה עולים לדוכן בזה אחר זה. באופוזיציה מתכננים להעלות להצבעה את החוק בשלב שבו חבריה ירגישו כי בקואליציה לא יהיו מוכנים. לפי ההערכות בכנסת, הדבר יתרחש ככל הנראה לפני תאריך היעד, הלילה.

 

חדשות עשר(חדשות עשר)