שריפת הרכב בגבעתיים, גילי ב

"תשלמו והתקיפות ייפסקו": אישום בגין ניסיון הסחיטה ב"הפניקס"

לפי האישום, משה זגדון איים על עו"ד המייצג את החברה, לאחר שרכבו ורכבם של בכירים אחרים הוצת. מבכיר אחר דרש לשלם 150 אלף שקל במסגרת התביעה, אחרת "ההתקפות יימשכו"

בווידאו: כנופיית "חברת הביטוח", מתוך "המגזין" עם אושרת קוטלר

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד משה זגדון, תושב ראשון לציון בן 50, בגין מעורבותו בפרשת הסחיטה של בכירי חברת "הפניקס". כתב האישום מייחס לו עבירות של סחיטה באיומים כלפי עורך דין שמייצג את חברת הביטוח וכלפי בכיר בחברה.

מכתב האישום עולה כי מעשיו של זגדון הגיעו בתגובה לתביעה שהוגשה נגד חברת "הפניקס" בגין נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים. במסגרת התיק, הוצאו צווי הבאה נגד מספר עדים. לאחר הוצאתם, כך נטען, החלה מסכת הצתות ואיומים נגד עורך הדין ונגד בכירים בחברה, שכללה בין היתר את הצתת רכבו של עורך דין  מחוץ לביתו שברמת השרון והנחת פגר של ציפור בכניסה לבית, הצתת רחבת החנייה בביתו של מנכ"ל "הפניקס" והצתת רכבו של סמנכ"ל החברה.

עוד כתבות בחדשות עשר:

הסבתא נפטרה וקלאב הוטל לא הסכים לבטל

פרחי הטייס במחזור 175

ריבלין מבהיר: לא קראתי לציבור להצטרף להפגנות נגד השחיתות

 שריפת הרכב בגבעתיים
 

שריפת הרכב בגבעתיים( גילי ב)

 

לפי כתב האישום, לפני כשלושה חודשים התקשר זגדון למשרדו של עורך הדין בתביעה הראשונית וסחט אותו באיומים. במסגרת השיחה הוא אמר: "מה שקרה לך לפני חודש ברחוב לא היה במקרה, תבין את המסר". בשיחה אחרת של זגדון עם בכיר ב"הפניקס" טען כי הוא "יכול לגרום להפסיק את ההתקפות אם ישלמו 150 אלף שקלים". זגדון הוסיף ש"אם הסכום לא ישולם, ההתקפות לא ייפסקו. האנשים לא רוצים בעיות, הם בסך הכול רוצים לקבל את הכסף שמגיע להם, זה כמה תביעות קטנות".

זגדון אף נשאל על ידי הבכיר איך הוא הגיע אליו, וענה: "תבין לבד שיש לי קשרים עם אנשים שמכירים אותך". בשיחה נוספת, כך לפי כתב האישום, זגדון לא הסכים להזדהות והציג את עצמו כ"רוח רפאים". 

במקביל להגשת כתב האישום, הוגשה בקשה להארכת תנאי המעצר, שם כתבה התובעת בתיק כי "מדובר בשני אירועי סחיטה חמורים, כשאחד מהם בוצע כלפי עורך דין". כמו כן, הוסיפה כי "במעשיו של זגדון מגולמים מסוכנות וחשש לשיבוש מהלכי משפט".