ריבלין מבהיר: לא קראתי לציבור להצטרף להפגנות נגד השחיתות

לאחר שאמר כי אין תחליף לפעילות אזרחית, הסביר הנשיא כי לא קרא להצטרף להפגנה כזו או אחרת. "אין אלא להצטער שבעת הרגישה הזאת השתמשו בדבריי מחוץ להקשרם", אמר

  • פורסם ב:
  • 27/12/2017 09:06
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/12/2017 17:05
  • |
  • כתבים:
  • ברק רביד

בווידאו - ריבלין שיבח ההפגנות; נתניהו: "מאמץ להפיל הממשלה דרך מחאות"

נשיא המדינה ראובן ריבלין הבהיר היום (רביעי) כי לא קרא לציבור להצטרף להפגנות נגד השחיתות. "אתמול התארחתי בכנס בנושא דמוקרטיה וחינוך במושב שעסק ברשתות חברתיות", אמר ריבלין, "דיברתי על הכוח והחשיבות של הרשתות החברתיות בדמוקרטיה, אך הוספתי שלעולם הן לא יוכלו לשמש תחליף להשתתפות אזרחית פעילה, במעשים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

אושרה רפורמה בחברת החשמל: פרטי המתווה יסוכמו תוך 45 ימים

תחזית מזג האוויר: מעונן עם עלייה קלה בטמפרטורות

דוח טאוב: רשויות חזקות מקבלות תקציב רווחה גבוה יותר מחלשות

עוד אמר ריבלין כי "נתתי דוגמאות שונות מהשנים האחרונות, לכך שהישראלים הוכיחו שהם לא נשארים מאחורי המקלדת ולא מוותרים על כיכרות העיר. למען הסר ספק, ואני אומר זאת בקולי בצורה הברורה ביותר, לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת והדבר לא יעלה על הדעת. אין אלא להצטער שבעת הרגישה הזאת השתמשו בדבריי מחוץ להקשרם על מנת להוסיף שמן למדורה".

 
לסיום הסביר כי "אנו מצויים בעת רגישה. בעת הזאת שומה על כולנו, בפרט מנהיגי הציבור, לבחור בקפידה את מילותינו, לבל יעשה בהם שימוש לרעה או ייגרם מהם חלילה נזק. לכן מצאתי לנכון להבהיר את דבריי ולהצטער על הרושם המוטעה שנוצר מהן".

ראובן ריבלין
 

הבהיר את דבריוץ. ריבלין. אבי קנר

 

ריבלין התייחס היום אתמול בכנס לאוטמן לחינוך להפגנות נגד השחיתות השלטונית ואמר כי בזמן שהרשתות החברתיות מעצבות את המציאות שבה הישראלים חיים, יש מקום למפגן אזרחות פיזי. "הרשתות החברתיות הן באמת אחלה, דבר נפלא, הן מעלות מודעות ומספרות מה קורה סביבנו, יש לנו כמה הוכחות נפלאות להשפעת הרשתות החברתיות על המציאות: מחאת קיץ 2011, הפגנות נגד ובעד של החודשים האחרונים שעברו מהכיכר מפ"ת לת"א ומשם לכיכרות נוספות וגם קמפיין מי טו", אמר הנשיא ריבלין.

עוד הוסיף אתמול נשיא המדינה כי "שימו לב שכל הדוגמאות עברו ממילים למעשים, יצאו מהמסך לאחיזה של ממש בחיים המציאותיים. אין תחליף לכיכרות העיר האמיתיות-הפיזיות, עלינו לגדל דור שיזכור שדמוקרטיה אמיתית אולי יכולה להתחיל ברשת, אבל לעולם לא תחליף את הצורך וההכרח לקחת חלק ממשי בהכרעות, בוויכוחים ובעשייה החברתית".

לאחר נאומו בכנס, כתב הנשיא בטוויטר: "ישראל תחגוג השנה 70. אם אנחנו רוצים להבטיח את 70 השנים הבאות, כך אמרתי היום בכנס לאוטמן לחינוך, אנחנו חייבים להתעקש להגן על המוסדות הדמוקרטיים, ולדרוש ממשרתי הציבור, נבחרינו, לגבות את המילים והסרטונים שלהם ברשתות החברתיות במעשים שמבהירים מה הקווים האדומים שדמוקרטיה לא תסבול".