יבקש לשנות את החוק. כחלון, חדשות עשר

אושרה רפורמה בחברת החשמל: פרטי המתווה יסוכמו תוך 45 ימים

הצוות הממשלתי לרפורמה במשק החשמל הגיע להסכמה עקרונית מול חברת החשמל וההסתדרות - בתוך 45 ימים ינוסח הסכם קיבוצי חדש. כחלון: "הרפורמה תביא להגברת התחרות"

משרדי האוצר והאנרגיה הגיעו היום (רביעי) לסיכום עם חברת החשמל וההסתדרות על מתווה לרפורמה בחברה. במסגרת ההסכם ינהלו הצדדים משא ומתן לשם ניסוח הסכם קיבוצי מפורט בתוך 45 ימים. במסגרת הרפורמה תימכרנה מכירת חמש תחנות כוח של חברת החשמל ליצרנים פרטיים במהלך חמש השנים הקרובות. מספר העובדים יירד מ-8,600 לכ-6,350. גילם הממוצע של העובדים שייאלצו לפרוש הוא 59.5, עובדים מבוגרים יחסית שהגיעו למשכורות גבוהות בחברת החשמל. הולכת החשמל תישאר בחברת החשמל אך אספקת החשמל תוכל להתקיים באמצעות גופים שהם לא חברת החשמל.

שר האוצר, משה כחלון, אמר : "לאחר עשרות שנים, תם עידן המונופול. התחרות מגיעה היום גם למשק החשמל. הרפורמה ההיסטורית עליה סיכמנו היום לאחר 20 שנים של ניסיונות תגביר את התחרות במשק החשמל, תביא להתייעלות דרמטית של החברה ובעתיד גם להפחתת מחירי החשמל עבור האזרחים. מדובר ברפורמה מורכבת שהיא פרי שיתוף של כל גורמי הממשלה. לאזרחי ישראל מגיע משק חשמל תחרותי, חדשני ובמחירים הוגנים וזה מה שהם מקבלים היום".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

דוח טאוב: רשויות חזקות מקבלות תקציב רווחה גבוה יותר מחלשות

פיליבסטר ההמלצות נמשך: באופוזיציה מחכים לרגע הנכון להצבעה

שופט בארגנטינה פסק: אלברטו ניסמן נרצח ולא התאבד

שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, הוסיף: "השגנו רפורמה היסטורית במשק החשמל לאחר כ-20 שנה של ניסיונות כושלים. כפי שאמרתי בתחילת השנה, שנת 2017 הפכה לשנת ההכרעה בסוגייה זו. הרפורמה שאנחנו משיקים, שתאפשר לנו לפתח משק חשמל מודרני ויעיל, תבזר את מערכת ייצור החשמל, תשפר את הביטחון האנרגטי, תעודד תחרות ויעילות במשק החשמל ותביא להורדת מחירי החשמל בעתיד. הרפורמה תביא להתייעלות בחברת חשמל ולהבראת מצבה הפיננסי, וכן תביא לכניסת הסקטור העסקי לייצור החשמל ולתחרות באספקת החשמל, באופן שיוביל גם לשיפור במערכת החשמל".

יבקש לשנות את החוק. כחלון

הרפורמה תגביר את התחרות במשק החשמל. כחלון ( חדשות עשר)

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, אמר: "לאחר שנתיים של עבודת מטה ממשלתית רחבה ומעמיקה, וחודשים של דיונים אינטנסיביים, אני שמח להיווכח כי הצלחנו להגיע להסכמות עקרוניות. יחד עם זאת, עלינו לזכור כי עוד רבה הדרך וכי עוד עבודה רבה לפנינו לפני הגעה אל הסכם מפורט בעניין. יישום ההסכמות והוצאתה לפועל של הרפורמה יבטיחו את הגברת התחרות בייצור, הרחבת ההשקעות ברשת החלוקה וההולכה בהתאם לצרכי המשק, חיזוק האיתנות הפיננסית של החברה והתייעלותה לטובת כלל צרכני החשמל".