בית חולים, חדשות עשר

הדוח נחשף: באילו בתי חולים הצוותים הרפואיים לא מחוסנים?

פרסום ראשון: דוח סודי של משרד הבריאות מלמד כי צוותים רפואיים רבים בבתי החולים ברחבי הארץ אינם מחוסנים מפני מחלות מדבקות ומסוכנות. בכתבה: הנתונים המלאים

פרסום ראשון: דוח סודי של משרד הבריאות שנחשף הערב (שלישי) בחדשות עשר מגלה כי צוותים רפואיים רבים ברחבי הארץ, שמטפלים בחולים, אינם מחוסנים מפני מחלות מדבקות ומסוכנות. דבר שעלול להפוך אשפוז קל לחוויה לא פשוטה. החלטת הצוותים שלא להתחסן, יכולה להביא להדבקה של חולים ממי שאמור לטפל בהם ולשמור על בריאותם.

כך למשל, מדאיגים נתוני אנשי הצוות שעובדים במחלקות מדוכאי חיסון בהן מטופלים מושתלי איברים וחולי סרטן. רק 59% מאנשי הצוות בבית החולים "אסותא" מחוסנים נגד דלקת כבד נגיפית. 57% מאנשי הצוות ב"ברזילי" מחוסנים. ב"שיבא" נתון המחוסנים עומד על 39% ואילו ב"הלל יפה" רק 14% מחוסנים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

היוזמה היפנית: הצעה לערוך פסגה עם נתניהו ואבו מאזן בטוקיו

כך הפך הכדורסלן אנס קאנטר לאויב הגדול של ארדואן

בהלת חיסונים בצפון: עלייה של 400 אחוז באבחון מקרי כלבת

 שיעור אנשי צוות מחוסנים נגד דלקת כבד נגיפית
 

שיעור אנשי צוות מחוסנים נגד דלקת כבד נגיפית חדשות עשר

 

במקרה של חיסונים נגד שעלת, רק 73% מאנשי הצוות ב"רמב"ם" שמטפלים בתינוקות מחוסנים נגד שעלת. ב"בילינסון" מחוסנים רק 69%. בבית החולים "שניידר" רק 56% מאנשי הצוות מחוסנים לשעלת. ב"הלל יפה" 28% ובקופת חולים מאוחדת 15% בלבד מחוסנים.

יש לציין כי שלושה בתי חולים לא העבירו דיווח: "הדסה עין כרם", "לניאדו" ו"פוריה".

 שיעור אנשי צוות מחוסנים נגד שעלת
 

שיעור אנשי צוות מחוסנים נגד שעלת חדשות עשר

 

לאור התוצאות, במשרד הבריאות החליטו להטיל אולטימטום על מנהלי בתי החולים - כל איש צוות שבא במגע עם המטופלים במחלקות פגים, תינוקות ומדוכאי חיסון, בין אם במיון או במחלקות, יחוייב להתחסן עד סוף חודש מרץ 2018. אם איש הצוות לא יתחסן, הוא לא יוכל להמשיך לעבוד במחלקות אלה.

דוח הנתונים המלא: