הכו את החייל ושברו אפו: שני חיילים הואשמו בתקיפה בבסיס בצפון

התביעה הצבאית הגישה כתב אישום בגין תקיפה נגד שני חבריו לבסיס של החייל שהותקף לפני כשבועיים. במשפחת החייל טענו כי התוקפים לא טופלו באופן מיידי לאחר האירוע

  • פורסם ב:
  • 26/12/2017 16:27
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/12/2017 16:28
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

התביעה הצבאית הגישה היום (שלישי) לבית הדין הצבאי המחוזי צפון וחיל הים כתב אישום נגד שני חיילים, שמייחס להם עבירות חמורות של תקיפה בנסיבות מחמירות ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות, בגין אלימות שנקטו כלפי חברם ליחידה. התביעה ביקשה גם את מעצר הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים.

הנאשמים היכו לכאורה את החייל בשני אירועים נפרדים לפני כשבועיים, בין היתר, באמצעות חפצים. כתוצאה ממעשיהם נגרמו למתלונן דימומים ושבר באפו, בגינם נזקק לטיפול רפואי וימי מחלה ממושכים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ביה״ח סורוקה: נקבע מותה של בת ה-15 שאושפזה בשל סיבוך של שפעת

דיווח במצרים: 15 פעילי טרור שביצעו פיגועים בסיני הוצאו להורג

דוח המועצה לשלום הילד: כל ילד שלישי בישראל - מתחת לקו העוני

 החייל שהותקף ע"י חבריו בבית החולים
 

החייל שהותקף ע"י חבריו בבית החולים פייסבוק

 

המקרה דווח לראשונה לאחר שבני משפחת החייל העלו לרשתות החברתיות תיאור של השתלשלות העניינים. לדבריהם, לאחר התקיפה, החייל ביקש להתפנות לבדיקה גופנית אך מפקד הבסיס סירב לבקשתו להתפנות ברכב צבאי. עוד הוסיפו בני המשפחה כי החיילים התוקפים פגעו בו פעם נוספת אך לא טופלו משמעתית ושוחררו לבתיהם. בעקבות האירועים, במצ"ח פתחו בחקירה אשר הסתיימה, כאמור בהגשת כתב אישום.

"החייל הוכה באכזריות ע"י שניים מחבריו לבסיס מאחר וסירב להתפנות מחדר השינה שלו, הוא הותקף ע"י זריקת כיסאות ומגבים לעברו, בעיטות ואגרופים לגופו. החייל הרגיש שהדבר עלול לעלות לו בחייו, וכי במזל חיילים וקצינים נוספים שהיו בקרבת מקום עצרו את האירוע - אחרת אין לדעת לאן הדבר עלול היה להתפתח. לאחר מקרה האלימות, החייל המותקף התלונן על כאבים עזים בגופו וביקש להתפנות לבדיקה גופנית. בתגובה, מפקד הבסיס, קצין בדרגת סגן אלוף, סירב לפנות את החייל ברכב צבאי כמצופה ממנו, וטען כי החייל מוזמן להתפנות בכוחות עצמו לביקור רופא", נכתב בפוסט.

החייל שהותקף ע"י חבריו ליחידה
 

החייל שהותקף ע"י חבריו ליחידה(פייסבוק)

 

"החייל פונה לבית חולים עם שברים באפו, שטפי דם בראש ובפנים ומכות יבשות. אם החיילים התוקפים היו מטופלים בזמן - הדבר היה יכול להימנע. היום החייל נמצא בבית, מתאושש ונתמך ע"י משפחתו מהטראומה שעבר. והתוקפים? התוקפים שוחררו לביתם, לחגוג את חג החנוכה ולבלות את השבת".

בני המשפחה העלו גם שאלות בנוגע למקרה: "למה התוקפים לא טופלו באופן מיידי לאחר התקיפה הראשונה? דבר שיכל למנוע את התקיפה השנייה בחייל. למה מפקד הבסיס לא פינה באופן מיידי את החייל לקבלת טיפול רפואי לאחר שהותקף בצורה שכזאת? למה מפקד הבסיס סירב שהחייל יוסע לביתו, שנמצא במרחק 10 דקות נסיעה מהבסיס לאחר קבלת הטיפול הרפואי? ושוב, בכך יכלה להימנע התקיפה השנייה? למה ברגע זה החיילים התוקפים נמצאים בביתם  ולא עצורים במצ"ח או לפחות בבסיס שלהם? ובכך מהווים איום ממשי על החייל הנתקף ומשפחתו. למה עד רגע זה לא נגבתה שום עדות מהחייל הנתקף?".