משה יוסף מסר מידע לנציגי רשות המסים על עסקיו עם ביטן

מקורבו של ח"כ ביטן סיפר לחוקרים על היקף העלמות המס שלו ושל חבר הכנסת. בתוך כך, במשטרה החליטו לדחות את חקירות הח"כ שתוכננו להתקיים השבוע בשל שתיקתו

תיק ביטן: איש העסקים משה יוסף מתקרב צעד נוסף לעסקה. בין האפשרויות: עסקת עד מדינה או הסדר טיעון שבמסגרתו לא יתעמת עם שותפיו אך יודה שתיווך בין כספי השוחד לח"כ ביטן. אתמול (ראשון) נערכה פגישה מאוד משמעותית בין יוסף לבין אנשי רשות המסים כצעד נוסף לקראת חתימת ההסכם. יוסף סיפר בפגישה על היקף העלמות המס שלו ושל חבר הכנסת דוד ביטן, וכך למעשה הודה בעבירת הלבנת הון לכאורה.  

מדובר על כספים שלכאורה יוסף וח"כ ביטן קיבלו מחשודים נוספים בפרשה. כרגע המידע שמסר מוגדר כמידע מודיעיני בלבד והמשטרה לא יכולה לעשות בו שימוש נגד יוסף או נגד ח"כ ביטן. דבר הפגישה נחשף ביום שישי בחדשות עשר. יוסף עדיין מתלבט קשות בנוגע לחתימה על ההסדר כאשר אחת ההצעות שהועלתה על ידו היא להעיד מבלי לסבך את משפחת ג'רושי ואת העבריינים שהוא קשור אליהם. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

איראן לחמאס: מחוייבים לסייע במערכה על ירושלים

הוארך מעצרה של עהד תמימי עד ליום חמישי

סוף ידוע מראש: יריבו של פוטין נפסל להתמודדות בבחירות לנשיאות

חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן(חדשות עשר)

 

במסגרת ההסדר המסתמן בין הצדדים, יוסף ככל הנראה לא יהפוך עד מדינה, אלא ישמש כעד תביעה מרכזי נגד ביטן וגם נגד אישי ציבור נוספים מעיריית ראשון לציון,  ואם יהיה בכך צורך יעומת מולם. עד שייחתם ההסכם, המשטרה ורשות המיסים לא יוכלו לעשות שימוש במידע שמסר. העונש המסתמן נגד יוסף הוא שנה וחצי עד שנתיים בכלא וקנס כספי גבוה. 

חבר הכנסת דוד ביטן לא ייחקר מחר ככל הנראה, בגלל החלטתו לשמור על זכות השתיקה. מחר וביום חמישי היה ביטן אמור להיחקר ע"י המשטרה אולם בגלל ששמר על זכות השתיקה החליטו במשטרה לדחות את החקירה.

נוסף לכך, במשטרה שוקלים לזמן לעדות את חבר הכנסת חיים ילין וזאת לאחר החשיפה בחדשות עשר כי במשטרה בודקים אם ביטן ניסה לקדם הצעה לתיקון לחוק התכנון והבנייה על מנת לעזור למקורבו, היזם דרור גלזר. הקבלן, שכבר נחקר במשטרה במסגרת הפרשה, חשוד שהעביר למשה יוסף, מקורבו של ח"כ ביטן שנמצא במגעים להסדר עד מדינה, כ-150 אלף שקלים לצורך העניין. המוביל של הצעת החוק הינו ח"כ ילין שאינו חשוד בדבר אולם ייתכן ויוכל לספק מידע בנושא. במהלך חקירתו אתמול עומת ח"כ ביטן עם מסרונים שהקריאו לו החוקרים בינו ובין גלזר. כדוגמת "מה שלומך" ו"איפה אתה", המעידים על הקרבה ביניהם.