איראן לחמאס: מחויבים לסייע במערכה על ירושלים

יחייא סינוואר, מנהיג הארגון בעזה, אמר כי הגנרל קאסם סולימאני שוחח בטלפון עם הנהגת חמאס והדגיש כי אנשי משמרות המהפכה עומדים לצד העם הפלסטיני

הציר השיעי: ערוץ הטלוויזיה אלמיאדין שידר היום (שני) את דברי יחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה, שחשף כי הגנרל קאסם סולימאני, מפקד גיס אלקודס במשמרות המהפכה של איראן, שוחח בטלפון עם הנהגת הארגון והודיע לאנשיה כי טהראן תסייע בכל מה שקשור לנושא ירושלים. דבריו של סינוואר נאמרו לראשונה ביום חמישי.

לדברי סינוואר, סולימאני הודיע כי אנשי משמרות המהפכה יעמדו לצד העם הפלסטיני. סינוואר אף הוסיף כי נפגש עם סולימאני בטהראן לפני כחמש שנים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מכשול במרוץ להתחמקות מחוק המרכולים: צו מניעה לעיריית גבעתיים

בנט על חוק ההמלצות: לא נכון דמוקרטית שמשטרה תחליט על בחירות

חשד: פגע מינית בבנותיו וחברותיהן והדיחן לשימוש בסמים

 קאסם סולימאני, מפקד משמרות המהפיכה באיראן
 

קאסם סולימאני, מפקד משמרות המהפיכה באיראן( ללא קרדיט)

ראש השב"כ, נדב ארגמן, התייחס אתמול בדיון של וועדת החוץ והביטחון בכנסת להתנהלות ארגון הטרור. "השנה סוכלו 148 חוליות חמאס מקומיות באזור יהודה ושומרון וניכר כי חמאס מזהה בזירה זו זירה מרכזית לקידום טרור". ארגמן גם התייחס בדיון מסווג בוועדה ליוזמת החוק של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהציע להטיל עונש מוות על מחבלים. ראש השב"כ הביע את התנגדותו להצעה, על כך פורסם לראשונה בחדשות עשר.  אלא שעמדתו של ארגמן אינה חדשה, למעשה זוהי העמדה המסורתית של שב"כ. מעבר לכך, בגל הטרור האחרון רוב המחבלים שהוציאו לפועל פיגועים קיוו למות, או לפחות השלימו עם תוצאה כזו. כך שלא ברור כיצד עונש מוות למחבלים ירתיע צעירים פלסטינים שמחליטים לצאת לפיגוע ולהיהרג.

בד בבד, אתר חדשות ערבי פרסם אתמול מפי גורמים פלסטיניים כי ארה"ב מחפשת לאבו מאזן מחליף. על פי הדיווח בעיתון המפרצי "אלחליג' אונליין", היוצא לאור בבריטניה, ארצות הברית מחפשת מחליף שיקבל את היוזמה האמריקנית - סעודית להסכם בין ישראל והפלסטינים. לפי הדיווח, גורמים אמריקניים סבורים שאבו מאזן הוא הבעיה בקבלת היוזמה. השמות שהועלו להחלפתו, שמטלטלים את הרשות הפלסטינית, הם אויבו של אבו מאזן, מוחמד דחלאן, וסאלם פאיד. האחרון מחזיק באזרחות אמריקנית, בעל אוריינטציה כלכלית, לא נתפס כמי שמעניק חשיבות גדולה לשטח הפלסטיני ומדגיש דווקא את הפיתוח הכלכלי. כך שפיאד מסתדר עם התפיסה האמריקנית.