סתיו לוי, שנהרגה בתאונה בעמק חפר, באדיבות היישוב בת חפר

סתיו אחרון: חזרה לתאונת הטרקטורון בעמק חפר

רותם נמנע מלהסיע שתי חברות הביתה ממסיבה מכיוון ששתה. א', שהיה פיכח, התנדב לעשות זאת במקומו. התוצאה: תאונת דרכים שגרמה למותה של סתיו לוי

ערב שבת, שבוע שעבר. נערים ונערות, תלמידי תיכון "רופין" בעמק חפר, נפגשים באחד הבתים למסיבה של סוף שבוע. בסוף הערב, סתיו וים, עולות על טרקטורון ונוסעות יחד עם חבר משותף חזרה הביתה.

השלושה מתהפכים וים, שנפצעת בתאונה, מתקשרת לחברים שיגיעו כדי לחלץ אותם. במקביל היא מזעיקה את מד"א. במשך דקות ארוכות היא מנסה לעזור לחברתה - ללא הואיל. סתיו בת ה-17 מתה במקום.

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

נשיקה אסקימואית: הישראלים שמנסים להביא מדליה בהחלקה על הקרח

משבר טבע: מי המנהלים שהובילו לקריסת חברת התרופות?

פרשת הצוללות: המשטרה נוטה לקבל גרסת נתניהו לגבי ביטול המכרז

"מדובר בנתיב שהוא ממש מסוכן", מספר יקיר גבריאלי, שנפצע בעבר בתאונת טרקטורון בעמק חפר, "אין פה שדה ראיה וכאשר אתה נוסע במהירות אתה לא רואה מה בא מולך. ילדים בני 16 רק מוציאים רישיון ונוסעים על טרקטור".

 סתיו לוי
 

מתה בתאונה קטלנית. סתיו לוי. צילום: באדיבות היישוב בת חפר

 

ההתחלה הייתה שגרתית. עוד מסיבת ליל שישי במושב בורגתא עם מוסיקה, קריוקי ומעט אלכוהול. א', הנהג, לא שתה. גם סתיו וחברתה ים, בנות בת חפר לא שתו. השעה הייתה 4:00 והן צריכות להגיע הביתה, מרחק של כעשרה ק"מ.

רותם, חבר שנוהג על טרקטורון גדול, שתה לכן לא רצה לנהוג. חברו א', שלא שתה, לוקח אותן הביתה ומתהפך. ים מזעיקה למקום את מד"א וגם את החברים. סתיו כבר לא בחיים.

בביתה של סתיו לוי בבת חפר יושבים בני המשפחה הכאובים. החברים שלה באים לנחם. הקושי שלהם, מעבר לאובדן של חברתם, הוא שאין להם את מי להאשים. א' הוא נער חיובי. מבחינתם הוא התנדב להסיע את שתי החברות כדי שלא ילכו ב-4:00 בדרכים בטול כרם או שחלילה ינסו לתפוס טרמפ.

אחר כך הולכים החברים לביתו של א', שם הוא נתון במעצר בית. גם שם הכל מסוגר והתחושה קשה מאוד. גם שם זה סוג של ביקור ניחומים. רגע קצר ובלתי הפיך ביום שבת לפנות בוקר טרף לתיכוניסטים מעמק חפר את הנעורים, טרף לשתי משפחות מהעמק את החיים.