ברק תקף את הממשלה: "האג'נדה שלה תגרום לסירוב פקודה"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר ביקר את ממשלת נתניהו "הימנית ביותר שהייתה עד היום". לדבריו, הקואליציה "מסתערת כדי לסתום את הפיות של התקשורת החופשית"

היום (חמישי) נאם ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, באירוע פתיחה של פסטיבל בעמק הירדן. נאומו נפתח בזכרונות על עברו כעובד בעמק הבננות בעמק, אך לאחר מכן הטון של דבריו גלש לפסים רציניים יותר, בעיקר בכל הקשור לממשלה הנוכחית בהובלת בנימין נתניהו, "הימנית ביותר שהייתה עד היום".

עוד טען ברק כי האג'נדה של הממשלה הנוכחית תגרום להתקוממות והתנגדות אזרחית ולסירובי פקודה מצד קצינים בכירים בצה"ל ואנשי שב"כ. "אנשי צבא ואנשי שב"כ, שעל פי החוק הישראלי, כשהם מקבלים פקודה בלתי חוקית בעליל, הם לא רשאים לסרב לה, הם חייבים לסרב לה".

כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד לרצח וניסיון התאבדות בפ״ת: דקר את אשתו למוות ופגע בעצמו

הבחירות בקטלוניה: מירוץ צמוד בין תומכי ומתנגדי עצמאות החבל

3 חודשים לאחר התקיפה באיכילוב: נעצר בן זוגה של אליה קדוש

כמו כן, הרמטכ"ל לשעבר סבור כי "הממשלה תהיה מוכרחה להסתער – על בית המשפט העליון, להסתער על החברה האזרחית והארגונים שלה, להסתער כדי לסתום את הפיות של התקשורת החופשית ולהסתער כדי לקעקע את הקוד האתי של צה"ל. כל הדברים האלה קורים אחד אחרי השני לנגד עינינו היום".

שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ יצא נגד אמירתו של ברק: ״אמירתו של ברק חותרת תחת יסודות הדמוקרטיה ומסוכנת לא פחות מכל החוקים האנטי-דמוקרטים שהימין מקדם בכנסת. חוקים אפשר לבטל, אבל אמירות כאלה עלולות לזרוע אנרכיה בתוך שורות צה״ל. מה נאמר כאשר חיילים דתיים יסרבו לקיים את הוראת ממשלה לפנות מתנחלים? מה נאמר לחיילים שיעדיפו את פסק ההלכה על-פני פקודת צה״ל? ברק מטיף לאנרכיה - וצריך לגנות זאת בכל התוקף״.