שרה ובנימין נתניהו, רויטרס

המדינה לבג"ץ: נתניהו יצטרך לשלם מס על רכישות למעון בקיסריה

בעקבות עתירה שהגיש עורך הדין שחר בן מאיר, נקבע שראש הממשלה, שעד כה היה פטור ממס, יצטרך לשלמו על פריטים שנקנים לצרכים פרטיים בביתו הנוסף

בעקבות עתירה שהגיש עורך הדין שחר בן מאיר, המדינה הודיעה היום (חמישי) לבג"ץ כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעד כה היה פטור ממס במעונו בקיסריה, יצטרך לשלמו על רכישות לצרכים פרטיים.

לפי הודעת המדינה, בשנת 2001 נקבע נוהל שכותרתו ”נוהל השתתפות בהוצאות ראש ממשלה מכהן", האומר כי ”אוצר המדינה ישתתף בהוצאות מעונו הפרטי של ראש הממשלה מחוץ לירושלים, בהתייחס להוצאות הכרוכות בשימוש במעון לצרכי התפקיד". על פי אותו נוהל, "ישולמו רק הוצאות הנדרשות לשם שמירה על הקיים.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

3 חודשים לאחר התקיפה באיכילוב: נעצר בן זוגה של אליה קדוש

הדריסה באוסטרליה: הנהג ממוצא אפגני; נעצר אדם אחר שנשא סכינים

ניו זילנד: 8 שנות מאסר לשלושה ישראלים שהבריחו אקסטזי למדינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת תמיכה בגני התערוכה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת תמיכה בגני התערוכה( רויטרס)

 

עוד נכתב כי מדובר בנוהל המבטא תפישה, לפיה, "לאור תפקידו הייחודי של ראש הממשלה, יש לאפשר לו תפקוד רציף בכל שעות היממה ועל פני כל ימות השנה. כחלק מכך, יש לאפשר לו, עד כמה שהדבר אפשרי, תנאים שיאפשרו לו לבצע את תפקידו גם בעת שהוא שוהה במעונו הפרטי". בעקבות הנוהל, נוצר מצב לפיו באופן מעשי הוצאות המעון הפרטי נתפשו כהוצאות שאינן חייבות במס.

לאחר הגשת העתירה של עו"ד בן מאיר, ודיונים שנערכו בעקבותיה, הוחלט להקים צוות בין משרדי אשר ייבחן את היבטי המיסוי ביחס להשתתפות המדינה בחלק מהוצאות המעון הפרטי. הצוות קבע, כי "אין לראות בהוצאות עבור המעון הפרטי מקשה אחת, ויש לחלקן על פי אופיו של החלק במעון שבגינן הוצאו. על כן, הטבות מס בגין חלקים המשמשים לצרכים פרטיים היא בגדר "טובת הנאה החייבת במס".