מקורבי נתניהו לח"כים מהקואליציה: "אל תגיעו להפגנת הימין"

בלשכת רה"מ מפעילים לחצים על ח"כים מהימין, כדי שידירו רגליהם מההפגנה נגד השחיתות שתיערך במוצ"ש הקרוב בי-ם. נכון לעתה, הודיעו גליק, חזן, פולקמן ועזריה על השתתפותם

בווידאו: ההפגנה בשדרות רוטשילד בשבת האחרונה

לקראת הפגנת הימין המתוכננת במוצאי שבת הקרובים בירושלים, חברי כנסת מהליכוד ובכירים בלשכת ראש הממשלה פועלים למנוע השתתפות חברי כנסת מהימין בהפגנה.

עד כה הודיעו ח"כ יהודה גליק וח"כ אורן חזן מהליכוד על הגעתם להפגנת "המחנה הלאומי" שמארגן העיתונאי יועז הנדל, כמו גם ח"כ רועי פולקמן וח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו. בלשכת נתניהו מכחישים מעורבות שלו או של אנשים מטעמו בלחצים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

25 שנה לאחר שהוקפא העובר: תינוקת נולדה לאם בת 25

תיעוד: רגע פיצוץ המטען בכניסה לבית איש העסקים מאיר שמיר

עימותים בין כוחות הביטחון לפלסטינים ביהודה ושומרון

 בנימין נתניהו
 

בנימין נתניהו(רויטרס )

 

כאמור, את ההפגנה מארגן עיתונאי ידיעות אחרונות יועז הנדל, בעבר ראש מערך ההסברה של נתניהו. אחרי שבמוצ"ש נאם בהפגנה ברחוב רוטשילד בתל אביב הרב יובל שרלו מהציונות הדתית, כתב השבוע הנדל בעיתונו כי "יש לי בעיה נפשית עם הפגנות רוטשילד. המפגינים ברוטשילד טוענים שהם נגד השחיתות. גם אני. אלא שהאווירה היא גם וגם: הפגנה פוליטית נגד נתניהו והליכוד וגם נגד השחיתות. נגד הסיאוב וגם נגד הכיבוש. לא בטוח מה קודם למה, אבל אין סיכוי שאדם כמוני ימצא עצמו תחת שלטים של 'הכיבוש משחית'".

הנדל אמר שההפגנה שהוא מארגן במוצ"ש "תהיה בעד מדינת ישראל וגם בעד ההתיישבות בה, בעד צה”ל ומפקדיו הבכירים, בעד המשטרה, צוותי החקירות והמפכ”ל, בעד הפרקליטות ומערכת המשפט".

הנדל כתב כי גם העיתונאי ישראל הראל, מייסד 'המכון לאסטרטגיה ציונית', הסכים לקחת חלק בהפגנה. כך גם בוגרי תנועת בית"ר וח"כ לשעבר אריה אלדד שצפוי לנאום באירוע. גם הרבנית מלכה פיוטרקובסקי צפויה להשתתף ובליכוד יש החוששים מהפגנת אלפים שתפגע פוליטית בנתניהו.

 יועז הנדל, לשעבר ראש מערך ההסברה בלששכת נתניהו ומארגן הפגנת הימין בשבת נגד השחיתות השלטונית
 

יועז הנדל, לשעבר ראש מערך ההסברה בלששכת נתניהו ומארגן הפגנת הימין בשבת נגד השחיתות השלטונית( חדשות עשר)

 

בוגי יעלון,  שר הביטחון וחבר כנסת מהליכוד לשעבר, קרא להגיע להפגנה בירושלים: "זה לא עניין של ימין או שמאל - המלחמה בשחיתות אינה נחלתו של צד אחד במפה הפוליטית. זה אתגר ערכי וחברתי לכולנו, זו חובה לאומית".