בשל החשדות: ביטן הודיע על פרישה מתפקידו כיו"ר הקואליציה

חבר הכנסת מהליכוד ביקש מנתניהו לשחרר אותו מתפקידו: "המצב הקיים מקשה על תפקודי, אינני רוצה לפגוע בעבודתה של הקואליציה". ח"כ דוד אמסלם יחליף אותו בתפקידו

יושב ראש הקואליציה דוד ביטן הודיע היום (רביעי) על פרישה מתפקידו, זאת על רקע החשדות נגדו בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. "ביקשתי מראש הממשלה לשחרר אותי מתפקידי בשל העובדה שהמצב הקיים מקשה על תפקודי ואינני רוצה לפגוע בעבודתה של הקואליציה", מסר ביטן. ח"כ דוד אמסלם יחליף אותו בתפקידו.

ביטן הודיע כי אינו מתפטר מתפקידו כחבר כנסת: "אעשה כל שביכולתי להמשיך ולייצג בכבוד ציבור שלם שנתן בי אמון", מסר ביטן, שהודה גם לנתניהו: "מודה לרה"מ על האמון והתמיכה לאורך כל הדרך".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

עימותים בין כוחות הביטחון לפלסטינים ביהודה ושומרון

המשטרה על התקרית בקוסרא: הירי של ההורים המלווים - הגנה עצמית

בכיר במשרד השיכון נעצר בחשד למעורבות בעבירות שוחד והלבנת הון

חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן(חדשות עשר)

 

פרשת השחיתות בראשון לציון, בה מעורב דוד ביטן, נחשפה בתחילת דצמבר. על פי החשד, לאחר שח"כ ביטן נקלע לחובות כבדים, הוא פנה לעזרה לבני משפחת ג'רושי המוגדרים כארגון פשע, ובתמורה ניסה לסייע להם בדרכים שונות,  בין היתר, בקידום האינטרסים שלהם במכרז על מרכז נדל"ן בשם "מתחם האלף" בעיר. גורם אכיפה בכיר אמר לחדשות עשר כי "ההתנהלות במכרז הבנייה היתה כמו ארגון פשע". 

לפני שבועיים נחשף, כי ביטן תועד על ידי המשטרה בהקלטות סתר, בהן הוא משוחח לכאורה על השוחד שקיבל.  מדובר בהאזנות סתר, וכן בצילומי וידאו, בהם נראה ביטן משוחח על כספי השוחד עם מקורבו, משה יוסף, שנחשב ל"מתווך" בפרשה.

 

בשבוע שעבר, נחקר נהגו של יו"ר הקואליציה, שאול כנעני, בחשד שנכח בהעברת הכספים בין יוסף לח"כ ביטן. כנעני אמר בחקירתו: "ביטן ביקש ממני מדי פעם להעביר מעטפות ממשה יוסף, חשבתי שמדובר בכספים שצריך לפרוט אותם. לא היה לי מושג על איזה כספים מדובר. אני לא מאמין שביטן לקח שוחד".


כנעני נשאל גם בנוגע לחתונת בתו של ח"כ ביטן והדרך שבה מומנה והשיב: "הייתי נוכח עם ביטן כשהעביר את כספי החתונה למשה יוסף. ביטן ביקש ממנו שישלם בעבור האולם ובעבור בעלי המקצוע - לא היה בזה שום דבר חריג".

בסוף השבוע, גורם המעורה בחקירה אמר לחדשות עשר כי מופעל מכבש לחצים על משה יוסף על מנת שיהפוך לעד מדינה. יוסף קיבל הצעה של שלוש שנות מאסר בפועל, קנס כספי של 12 מיליון שקלים וסגירת התיקים למשפחה תמורת הפיכתו לעד מדינה. יוסף שוחרר מהמעצר במסגרת המגעים לעסקה. שווי רכושו שנתפס נאמד ב-40 מיליון שקלים. הגורם הוסיף כי אם יוסף יהיה עד מדינה ח"כ ביטן, "יישב בכלא שנים ארוכות ואישי ציבור שהיו מעורבים בעסקאות האפלות צריכים לדאוג אף הם".


עוד פורסם כי במשטרה חושדים שח"כ ביטן, שיבש חקירה ביחד עם יוסף. חשד המשטרה נובע מכך שבימים לפני חקירתו הראשונה של ח"כ ביטן, התגברו תדירות הפגישות של יו"ר הקואליציה ויוסף. לפי החשד, במהלך הפגישות השניים תיאמו גרסאות וגרמו לשיבוש חקירה.