הטרדת עד ושיבוש הליכים: חשדות נוספים נגד ראש עיריית כפ"ס

הפרקליטות הודיעה ליהודה בן חמו, כי בנוסף להמלצת המשטרה להעמידו לדין על עבירות שחיתות, היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום על עבירות שיבוש הליכי חקירה והטרדת עד

בווידאו: הדיווח על מעצרו של ראש העיר

הפרקליטות הודיעה היום (רביעי), כי היא שוקלת להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו בגין הטרדת עד ושיבוש הליכי חקירה, בנוסף לעבירות שחיתות, עליהן המליצה כבר המשטרה להגיש נגדו כתב אישום.

על פי הזימון לשימוע ששלחה הפרקליטות לבן חמו, במהלך חודש ספטמבר 2017, לאחר שהועברו לעיונו עיקרי חומר החקירה בתיק זה, נפגש ראש עיריית כפ"ס עם נהג בלשכת ראש העיר ושוחח עמו. במהלך השיחה הטיח בו בן חמו נתונים מתוך התיק, ובכלל זאת נתונים שמסר אותו אדם בהודעותיו במשטרה. זאת, בניגוד לחוק ולתנאים המגבילים החלים על בן חמו.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

עימותים בין כוחות הביטחון לפלסטינים ביהודה ושומרון

המשטרה על התקרית בקוסרא: הירי של ההורים המלווים - הגנה עצמית

כפי שפורסם בחדשות עשר: הוחמר עונש ראש עיריית אור יהודה לשעבר

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, החשוד בשחיתות
 

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, החשוד בשחיתות( פייסבוק עיריית כפר סבא)

 

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה הודיעו בעבר כי ישנה תשתית ראייתית לכאורה כנגד ראש העיר כפר סבא, בגין גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. על פי ממצאי החקירה הוא פיתח "מסלול אישי" לקבלת תרומות בשווי מאות אלפי שקלים אותם קיבל מאנשי עסקים, תוך ניצול מעמדו והצגת מצג שווא לפיו התרומות מיועדות לרכישת מוצרי מזון לרווחתם של תושבי העיר.

לפי כתב החשדות, במסגרת כהונתו כראש עיריית כפר סבא משנת 2004 ואילך, פעל בן חמו לגיוס תרומות המיועדות, לכאורה, לנזקקים, ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר העירייה. בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות לאנשי עסקים ולקבלנים, בעלי אינטרס בעיר כפר סבא, ולבקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה ל"נזקקי העיר". בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קניה בסך של מאות אלפי שקלים, שחולקו למקורביו, לחלוקה לנזקקים על פי ראות עיניו ולצורך השגת רווחים פוליטיים, כך על פי כתב החשדות. בנוסף, בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו. 

בנוסף חשוד ראש עיריית כפר סבא, כי פעל בניגוד עניינים, לאחר שפעל לקדם את ענייניו של אחד ממקורביו, בזמן ששימש גם כיו"ר ועדת התכנון. במסגרת הפרשה נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה.