בת דודתה של הנערה שתועדה מכה חיילים בנבי סלאח נעצרה הלילה

נור תמימי בת ה-21 נעצרה ע"י כוחות צה"ל בחשד לתקיפת קצין וחייל. ירי חי בעימותים בין צה"ל לפלסטינים בקבר יוסף - שלושה נעצרו, דיווח על שלושה נפגעים

  • פורסם ב:
  • 20/12/2017 07:29
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/12/2017 15:58
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

נור נאג'י מחמד תמימי, בת דודתה בת ה-21 של עהד תמימי שתועדה מכה חיילי צה"ל, נעצרה הלילה (רביעי) בנבי סלאח בחשד לתקיפת קצין וחייל. פרט לנור תמימי, במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון 16 מבוקשים באזור יהודה ושומרון, בהם 13 החשודים במעורבות בהפרות סדר אלימות.

עהד תמימי בת ה-17 ואמה נעצרו, ומעצרה של הראשונה הוארך עד ליום שני. המעצר אירע לאחר שהופץ סרטון שבו היא מתועדת מכה את החיילים והם מתעלמים. השתיים חשודות בתקיפה, בהפרעה לחייל במילוי תפקידו ובהעלבת עובד ציבור. אב המשפחה, באסם תמימי, זומן גם הוא לחקירה מחר.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

התחזית: עדיין מעונן וחם מהרגיל לעונה

לקראת עונת השפעת: הרפואה משתכללת - אבל כך גם החיידקים

המאבק נמשך: עובדי טבע מפגינים מול ביתה של חברת דירקטוריון

סנגור המשפחה הגיש ערעור לבית המשפט הצבאי בעופר על המשך המעצר ודיון בנושא יתקיים הבוקר. בחקירתן שמרו השתיים על זכות השתיקה ולא השיבו לשאלות חוקרי משטרת בנימין.

 נור תמימי, בת דודתה של עהד שתועדה מכה חיילים
 

נור תמימי, בת דודתה של עהד שתועדה מכה חיילים (ללא קרדיט)

 

בתוך כך הלילה התפתחו עימותים אלימים בין כוחות צה"ל לפלסטינים במתחם קבר יוסף הסמוך לשכם. על פי הודעת צה"ל, הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, ביצעו ירי לאוויר ועצרו שלושה מפירי סדר. עוד נמסר כי נבדק דיווח לפיו שלושה פלסטינים נפצעו במהלך הפרת הסדר.

.

כוחות צה"ל ומג"ב אבטחו את כניסתם של כ-500 מתפללים למתחם, כשפלסטינים ניסו למנוע מהם להגיע לקבר. במהלך התפילות התפתחה הפרת הסדר, במהלכה הובערו תמיגים ויודו אבנים לעבר כוחות הביטחון. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה על כמה פצועים מירי חי של צה"ל, שהשתמש גם בגז מדמיע.  

עהד תמימי נעצרת על ידי כוח מג"ב
 

עהד תמימי נעצרת על ידי כוח מג"ב( דובר צה"ל)

 

באסם תמימי, אביה של עהד, סיפר אתמול לחדשות עשר על מעצרה הלילי של בתו על ידי כוחות הצבא ומשמר הגבול: "הם ערכו חיפוש בכל הבית, הפכו אותו, לקחו את כל המצלמות והטלפונים הניידים - גם של הילדים הקטנים". תמימי הוסיף כי אינו מתנצל על התנהגות בתו ונותן לה גיבוי.

"לדעתי, כל עוד הכיבוש קיים, הסצנה הזאת תחזור שוב ושוב בחברה הפלסטינית, לא נשתוק לנוכח הכיבוש", אמר. בנוסף, בנבי סאלח מוסרים שכאשר עהד תשתחרר ממעצר – היא וחברותיה ימשיכו להתגרות בחיילים ולהתעמת איתם.

ראש מועצת נבי סאלח, נאג'י תמימי, קרוב משפחתה של הנערה, טען כי קטעי התיעוד שפורסמו בתקשורת אינם משקפים את הסיפור: "כדי להבין את הסרטון צריך להבין את כל מה שהתרחש כאן בשישי - הצבא פרץ לכפר ותקף את בתי הכפר".

זו אינה הפעם הראשונה שתמימי מככבת בסרטונים שעלו לרשת בהן היא נראית מתעמתת עם חיילי צה"ל. ב-2015 פורסם סרטון שבו היא נראית נושכת חייל, וב-2012 היא תועדה צועקת על חיילי צה"ל "תעופו מפה".