לינדה וונצל, גרמנייה שהצטרפה לדאע"ש, לצד אמה, חדשות עשר

הנערה הגרמנייה שחברה לדאע"ש ועלולה לקבל עונש מוות: "מתחרטת"

חודש לפני שייפתח בעיראק משפטה של לינדה ונצל, שברחה מביתה, התאסלמה והצטרפה למדינה האסלאמית, היא נפגשה עם משפחתה: "לא יודעת מאיפה בא לי הרעיון המטופש הזה"

לינדה וונצל, הנערה הגרמנייה בת ה-17 שהצטרפה לארגון דאע"ש בסוריה לפני שנתיים, ושמשפט נגדה בעיראק בו היא עלולה לקבל גזר דין מוות יפתח בחודש הבא - פגשה את משפחתה לראשונה מזה שנתיים.

במפגש המרגש, וונצל סיפרה מה הניע אותה להצטרף לארגון: "היו בעיות בבית ורציתי לעזוב. ידעתי שאם אלך למקום כלשהו יחזירו אותי". אמה ענתה לה: "יכולת לדבר איתנו", והבת הגיבה: "לא יכולתי לדבר איתך אף פעם".

 לינדה וונצל, גרמנייה שהצטרפה לדאע"ש, לצד אמה
 

לינדה וונצל, גרמנייה שהצטרפה לדאע"ש, לצד אמה( חדשות עשר)

 

וונצל סיפרה על כך שהתאסלמה בעקבות שיחות עם חברה קרובה, והחליטה לנסוע לסוריה על מנת להתחתן עם איש דאע"ש מִמוצא צ'צ'ני שיצר עימה קשר ברשת. "צפיתי בסרטונים שבהם הכול היה יפה כל כך", היא מספרת, אך מביעה חרטה: "לא יודעת מאיפה בא לי הרעיון המטופש הזה".

וונצל טענה כי מעולם לא השתתפה באופן פעיל בלחימה וכי לפני הצטרפותה לדאע"ש לא הייתה מודעת לאכזריות של אנשיו. בניגוד לטענותיה, גורמים בממשלת גרמניה מספרים כי במחשב שלה נמצאו סרטונים אלימים של הארגון, אך הם שבים ואומרים כי יתערבו לטובתה אם יחושו שהיא אינה זוכה למשפט צדק.