משפחת הנערה שתועדה מכה חיילים: "כשתשוחרר – תשוב להתעמת עמם"

אביה של עהד תמימי, שנעצרה לאחר שצולמה תוקפת חיילים בנבי סאלח, אינו מתנצל על התנהגות בתו • צה"ל מגבה את התנהלות המ"פ, שלא דיווח על האירוע אותו לא ראה כחריג

באסם תמימי, אביה של עהד תמימי, הנערה שתועדה מכה חיילי צה"ל וסוטרת להם בנבי סאלח, סיפר היום (שני) לחדשות עשר על מעצרה הלילי של בתו על ידי כוחות הצבא ומשמר הגבול: "הם ערכו חיפוש בכל הבית, הפכו אותו, לקחו את כל המצלמות והטלפונים הניידים - גם של הילדים הקטנים".

תמימי הוסיף כי אינו מתנצל על התנהגות בתו ונותן לה גיבוי. "לדעתי, כל עוד הכיבוש קיים, הסצנה הזאת תחזור שוב ושוב בחברה הפלסטינית, לא נשתוק לנוכח הכיבוש", אמר. בנוסף, בנבי סאלח מוסרים שכאשר עהד תשתחרר ממעצר – היא וחברותיה ימשיכו להתגרות בחיילים ולהתעמת איתם.

 באסם א-תמימי, אביה של הנערה שתועדה תוקפת חיילים
 

באסם תמימי, אביה של הנערה שתועדה תוקפת חיילים חדשות עשר

 

ראש מועצת נבי סאלח, נאג'י תמימי, קרוב משפחתה של הנערה, טען כי קטעי התיעוד שפורסמו בתקשורת אינם משקפים את הסיפור: "כדי להבין את הסרטון צריך להבין את כל מה שהתרחש כאן בשישי - הצבא פרץ לכפר ותקף את בתי הכפר".

זו אינה הפעם הראשונה שתמימי מככבת בסרטונים שעלו לרשת בהן היא נראית מתעמתת עם חיילי צה"ל. ב-2015 פורסם סרטון שבו היא נראית נושכת חייל, וב-2012 היא תועדה צועקת על חיילי צה"ל "תעופו מפה".

לטענת צה"ל, האירוע בנבי סאלח הוא לא כישלון מהדהד ולא הצלחה מסחררת, אלא עוד תקרית בשגרה השוחקת של צה"ל בשטחים. גם מ"פ גבעתי, שחייליו צולמו באירוע, חשב כך בזמן אמת, ואמר בתחקיר שנערך לו כי לא דיווח על התקרית כי לא ראה כחריגה. הצבא גיבה את שיקול הדעת של המ"פ באירוע, אך בתחקיר נאמר כי המ"פ יכול היה לבחור גם לאזוק את הנערה.

תקיפת החיילים בנבי סאלח תיכנס לתכנית ההכנה שיעברו חיילי צה"ל לפני שירות בקו בשטחים.

מוקדם יותר היום פורסם כי מעצרן של עהד תמימי ואמה יימשך עד ליום חמישי. השתיים חשודות בתקיפה, בהפרעה לחייל במילוי תפקידו ובהעלבת עובד ציבור. סנגור המשפחה הגיש ערעור לבית המשפט הצבאי בעופר על המשך המעצר ודיון בנושא יתקיים מחר בבוקר. בחקירתן שמרו השתיים על זכות השתיקה ולא השיבו לשאלות חוקרי משטרת בנימין.