נתניהו תקף: "אז יהיו המלצות, אז מה? רובן מושלכות לפח"

ראש הממשלה נשא דברים בטקס הדלקת נרות בכפר המכביה בנוכחות פעילי ליכוד ותקף את התקשורת ואת האופוזיציה. בעת שהוזכר שמו של נשיא המדינה ריבלין, נשמעו קריאות בוז

  • פורסם ב:
  • 19/12/2017 20:42
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/12/2017 00:09
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

בצל ההמתנה להמלצות המשטרה בנוגע לחקירותיו, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף אמש (שלישי) את האופוזיציה, התקשורת והמפגינים בשדרות רוטשילד בעת שנשא דברים בטקס הדלקת נרות בכפר המכביה בנוכחות פעילי ליכוד. "אז יהיו המלצות. אז מה?", אמר באחד משיאי הנאום תוך שהוא מספר לקהל השומעים כי רוב המלצות המשטרה לא מגיעות לכדי כתב אישום. "ההמלצות האלה יושלכו הצדה וייגמרו בלא כלום. ואני אומר את זה מסיבה פשוטה: כי לא היה כלום".

נתניהו פתח את נאומו בסקירת ההישגים של מדינת ישראל בתחומים השונים ולאחר מכן יצא למתקפה "גם אנשי השמאל בפוליטיקה ובתקשורת רואים אותם. כיוון שהם רואים את ההישגים האלה הם יודעים שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי. וכיוון שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי הם מנסים לנצח אותנו בהכפשות ובהפגנות שמתוזמרות ומאורגנות בין השאר ע"י הקרן החדשה של השמאל", אמר.

רוני אלשיך
 

רוני אלשיך( דוברות המשטרה)

 

בהמשך התייחס ראש הממשלה לחקירות שהוא מעורב בהן. "בעוד כמה חודשים, כשכל האמת תצא לאור יתברר שהיה פה מסע ציד מאוד מאורגן כי יתברר דבר מאוד פשוט: לא יהיה כלום - כי אין כלום. מה יהיה עם ההמלצות? אעשה לכם ספוילר: בעוד שבועות בודדים יישבו באולפני הטלוויזיה כתבים ופרשנים חמורי סבר והם יפתחו את מהדורות החדשות ויאמרו: 'המלצות חמורות ביותר. יש לומר, חמורות מאוד. רוצה לומר, מן החמורות שידעה המדינה'".

"אתם בטח שואלים את עצמכם איך אני יודע את כל זה", המשיך נתניהו, "כי כבר בינואר 2017 לפני כמעט שנה הודלפה באורח פלא - הידיעה הבאה: המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו. הם ידעו כבר לפני שנה, כבר לפני החקירה. בשביל מה היה צריך עוד חמש חקירות? בשביל מה היה צריך שנה? בזבוז זמן וכספי ציבור. אז יהיו המלצות. אז מה?". ראש הממשלה סיפר לנוכחים כי למעלה מ-60 אחוז מהמלצות המשטרה "מושלכות לפח" ולא מגיעות לכדי כתב אישום. "בינתיים הורסים לאנשים האלה את החיים. שופכים את דמם ופוגעים בשמם הטוב". נתניהו נתן את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כדוגמה לאיש ציבור שסבל מסיטואציה דומה. עם זאת, יש לציין, כי בניגוד לטענת נתניהו, המשטרה דווקא המליצה על סגירת התיק נגד ריבלין. מיד כשהוזכר שמו של הנשיא, נשמעו שריקות בוז מהקהל.

מחאה בשדרות רוטשילד
 

מחאה בשדרות רוטשילד ללא קרדיט

 

לקראת סוף נאומו, התייחס נתניהו להפגנות ברוטשילד נגד השחיתות. "העובדות לא מעניינות את המפגינים. הם רוצים להפיל את הליכוד ולהחליף אותו בממשלת שמאל. הרי זה אותו מקום, אלה אותם מפגינים, אותה מטרה. רק התירוצים משתנים".

לאחר מכן, ראש הממשלה לעג לאופי ההפגנות וטען כי מדובר בהפגנות פוליטיות. "אין יותר פוליטי מזה וכל אדם הגון יודע את האמת הפשוטה הזו". נתניהו גם התייחס לזהות מובילי ההפגנות וטען כי אינם יכולים להטיף על שלטון החוק משום שהם רומסים את שלטון החוק. עוד אמר כי הם מנסים להפעיל לחץ בריוני פסול על גורמי האכיפה. "הם לא רוצים משפט תקין, הם רוצים משפט שדה", סיכם ופנה לאופוזיציה: "התאזרו בסבלנות ובעוד שנתיים, תבואו לקלפי, תצביעו ואני אומר לכם – שוב תפסידו!".

(עדכון ראשון: 20:40)