איש העסקים אלון קסטיאל, המואשם באונס, חדשות עשר

פרסום ראשון: מגעים מתקדמים להסדר טיעון בין הפרקליטות לקסטיאל

על פי ההסכם שייחתם בקרוב, איש חיי הלילה יודה ויורשע בניסיון אונס ובמעשים מגונים, אך לא באונס עצמו, זאת בהמשך למאמצי הגישור אליו נשלחו שני הצדדים

איש חיי הלילה, אלון קסטיאל, יודה ויורשע ככל הנראה בניסיון אונס ובמעשים מגונים, אך לא במעשה האונס עצמו - זאת במסגרת הסדר טיעון שנערך בינו לבין הפרקליטות, כך פורסם הערב (שלישי) לראשונה בחדשות עשר.

על פי ההסכם שטרם נחתם וצפוי להיחתם בקרוב, קסטיאל, שנגדו התלוננו 15 נשים, חלקן בטענה כי אנס אותן, יודה במרבית הסעיפים בכתב האישום. כזכור, שש מתלוננות נכללו תחילה בכתב האישום, ביניהן שתיים שטענו לאונס. לאחר שהוגש כתב האישום, אחת מתלונות האונס הורדה, בשל התיישנות. כמו כן, במסגרת ההסדר סעיף האונס שנשאר יומר לניסיון אונס.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קנצלר אוסטריה: מכבד את ההחלטה להחרים את מפלגת הימין הקיצוני

חרף הווטו: ההצבעה במועצת הביטחון הייתה תבוסה לטראמפ ולנתניהו

השריפה בברוקלין: האב ניסה לחלץ את משפחתו - אשתו נהרגה

לפני חודשיים פורסם בחדשות עשר כי שני הצדדים נשלחו לגישור, במסגרתו הועלו הצעות שונות, לפיהן יודה איש הלילה במרבית כתב האישום. המגעים המתקדמים בין קסטיאל לפרקליטות מהווים המשך ישיר למאמצי הגישור, ומחר אמור להתקיים דיון בבית המשפט בנושא, כשהצדדים יעדכנו את השופט לגבי תוכן המגעים.

כזכור, קסטיאל הורחק ממספר מועדונים בתל אביב, כולל אלה שהיה שותף בבעלותם, עקב טענות על התנהגות בלתי הולמת מצידו כלפי נשים שונות. בנובמבר 2016 הוגשה נגדו התלונה הראשונה, ובהמשך הגיעו תלונות נוספות על תקיפה מינית.

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, טענה כי "ההחלטת הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון היא החלטה צורמת וקשה, ומעידה על כך שההליך הפלילי במדינת ישראל לקוי ופגום ואינו מאפשר לנפגעות ולנפגעי עבירות מין לזכות בצדק". סוליציאנו הוסיפה, "חשוב לזכור כי מדובר בבחירה של נפגעות שהחליטו כי הן אינן מוכנות לעבור את הסיוט הכרוך בהליך הפלילי ויש לכבד את רצונן ואת בחירתן. עם זאת, העובדה כי עבריין מין סדרתי ש-14 נשים התלוננו נגדו לא ישלם את מלוא המחיר על מעשיו הנפשעים היא בלתי נסבלת,  מעידה על אובדן האמון במערכת ומחייבת שינוי כולל של ההליך הפלילי כדי למנוע את המצב המעוות בו עברייני מין אונסים ולא משלמים כל מחיר על מעשיהם".

ח"כ עאידה תומא סלימאן, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, הגיבה להסדר הטיעון: "דווקא ביום בו התכנסה הוועדה לקידום מעמד האישה ודנה בנושא ההגנה על מתלוננות תקיפה מינית בהליך הפלילי, מתפרסמים פרסומים מקוממים אלה! שואלים איך המערכת בעצמה משתיקה מתלוננות ונפגעות תקיפה מינית? אז הנה אחת הדוגמאות המובהקות לאיך תיקים אלה מסתיימים - דבר שפוגע קשות בתמריצים של נשים להגיש תלונה, ולחלופין הן מעדיפות לשאת את הכאב בשקט".