העבריינים מיכאל מור וניב זגורי, ללא קרדיט

"לפרק את קורקוס": כתב אישום הוגש נגד ניבי זגורי ומיכאל מור

לפי האישומים, זגורי הורה לרצוח את אלישע סבח, וחבר למור, שמכר לו את האמל"ח שבאמצעותו נרצח טל קורקוס. עוד נטען כי תכנן לרצוח את בתו של סבח, ולנהל מיקוח על גופתה

  • פורסם ב:
  • 18/12/2017 06:53
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/12/2017 22:33
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד ניבי זגורי בגין שני מעשי רצח ושלושה ניסיונות רצח, וכתב אישום נגד מיכאל מור בגין רצח עד המדינה טל קורקוס. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד אריק איטל, אליושה בן שלום ושמעון שרביט בגין מעורבותם בשני מקרי רצח.

לפי כתב האישום, לאחר שחרורו של ניבי זגורי ממאסר אותו ריצה, החליט לגרום למותם של העדים, אלישע סבח, טל קורקוס, אשר ראה בהם אחראים להעמדתו ולהעמדת אדם איטל, מקורבו, לדין. כמו כן, החליט לרצוח את לירז תשובה, בתו של סבח, לאחר שהתברר על חקירתה על ידי המשטרה ובשל החשש שתגוייס כעדת מדינה ותפליל אותם. זגורי ומור חברו יחד לחסל את עד המדינה כדי להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד. לשם כך הוא גייס את אריק איטל, מקורבו של זגורי ואחיו של אדם איטל, רוצח שכיר בעצמו שהורשע בארבעה מעשי רצח.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

תיעוד: בן 35 פורץ לרכב בכפר סבא - ונתפס על חם

אישום: תושב בת ים בן 50 אנס תיירת

מות זוג המיליארדרים בקנדה - נחקר חשד לרצח

בעקבות כך, בסמוך לתאריך 6.4.17, קשרו ניבי זגורי ואריק איטל קשר לגרום למותו של אלישע סבח. איטל ועד מדינה נוסף אספו מידע אודות תנועותיו של אלישע סבח, ובחנו דרכי גישה למקומות בהם שהה ודרכי ומילוט מהם לאחר הרצח. בשני מקרים שונים שקדמו לרצח, ניסו השניים לרצוח את סבח בירי לעברו ובהטמנת מטען ברכבו, אולם שני הניסיונות לא צלחו. לבסוף הצליחו לרצוחו בירי מטווח קצר, בעת ששהה בבית העסק שלו.

 העבריינים מיכאל מור וניב זגורי
 

העבריינים מיכאל מור וניב זגורי( ללא קרדיט)

 
 מיכאל מור בעת הגשת כתב האישום בביהמ"ש
 

מיכאל מור בעת הגשת כתב האישום בביהמ"ש ללא קרדיט

 

בתאריך 23.4.17, זמן קצר לאחר הרצח של אלישע, טס אריק לתאילנד בכדי להיפגש עם ניבי שם. במהלך השהות קשרו השניים קשר לפעול למותם של טל קורקוס ולירז תשובה. ניבי הורה לאריק "לפרק" (להמית) את טל קורקוס ולירז תשובה ביחד עם עד המדינה, ולנהל מו"מ מול רשויות האכיפה בנוגע לשחרור גופתה של תשובה תמורת שחרורו של אדם איטל מהכלא. 

לאחר שובו של אריק מתאילנד, הוא נפגש עם עד המדינה והסביר לו את התוכנית לרצח קורקוס, והוסיף ש"חייבים לשמח את ניבי ברצח של טל קורקוס". במעמד זה, הצטרף עד המדינה לקנוניה.

השניים לא פעלו לבד. בסין, שם זגורי שהה בשנה וחצי האחרונות, פעלו ליאור סעת, שנחשב ליד ימינו של זגורי ויניב חזיזה. עד המדינה לסין בכדי להיפגש עם ניבי ובמהלך שהותו שם התקיימה פגישה בנוכחות ניבי, ליאור סעאת ויניב חזיזה, במסגרתה הבהיר ניבי לעד המדינה כי "צריך לקפל את לירז ואת טל". עד המדינה אמר כי הוא יכול להשיג מודיעין טוב בנוגע למקום מגוריה של תשובה, וכן אמר כי יש לו ולטל מכרות משותפות באמצעותן ניתן לבצע "כיפה אדומה" (מארב) לטל. בתגובה, אמר ניבי לעד המדינה "לך על זה", והשניים סיכמו יחד עם ליאור, שיגרמו למותה של תשובה באמצעות "שבריה" (סכין) ולאחר מכן ישמרו את גופתה במטרה לנהל מו"מ עם רשויות האכיפה.

בישראל פעלו שניים מהאנשים הקרובים ביותר למור, שמעון שרביט ואליושה בן שלום, שסיפקו לאיטל אקדח לצורך ניסיון הרצח של לירז תשובה ואת המטען שבאמצעותו חוסל עד המדינה טל קורקוס. מיכאל מור קישר בין עד המדינה לבין הנאשם אליושה בן שלום, שהינו אחיינו של מיכאל מור, על מנת שאליושה יעביר אקדח חצי אוטומטי ומחסנית עם תחמושת לידי עד המדינה.

 האנשים שעומדים מאחורי רצח טל קורקוס
 

האנשים שעומדים מאחורי רצח טל קורקוס חדשות עשר

 
דיון בכתב האישום על רצח טל קורקוס
 

דיון בכתב האישום על רצח טל קורקוס ללא קרדיט

 

שמעון שרביט, יחד עם מיכאל מור, סיפקו לעד המדינה ולאריק איטל מטען חבלה ובו חומר נפץ במשקל 550 גרם. השניים הצמידו את המטען מתחת לרכבו של טל, והשניים המתינו בקרבת מקום. קורקוס נכנס לרכבו ואיטל לחץ על כפתור ההפעלה של המטען. כתוצאה מכך, טל קורקוס נהרג.

"אני חשבתי שמחר הוא חוזר הביתה", אמר אבי איטל, אביהם של אריק ואדם איטל, בשיחה עם חדשות עשר על הגשת כתב האישום. לדבריו, פגישת בנו אריק עם זגורי בתאילנד, כמה שבועות לפני רצח קורקוס, לא מעידה על אשמה כלשהי.

השקט שנשמר ברחובות באר שבע בזמן שזגורי נשא את עונשו התפוצץ במרץ 2016 עת חוסלה דבורה הירש, גרושתו של קורקוס. זגורי נעצר ולאחר זמן קצר שוחרר וטס לחו"ל. הוא זומן לחקירה אך לא הגיע. בין העצורים בפרשה גם מוטי אלמקייס, גיסה של דבורה הירש, שנאשם כי ידע על הכוונה לחסל את קורקוס ולא דיווח. בריאיון שנערך עם חדשות עשר לאחר רצח הירש במרץ 2016, הכחיש כי לזגורי יש קשר לרצח.

"נגד כל החשודים נאספו ראיות במגוון רחב מאוד של עבירות מהחמורות שיש. במסגרת החשיפה של הדרכים והשיטות שבהן הם פעלו  עולה אכזריות, תחכום, תעוזה שפשוט מאוד מתריסים נגד שלטון החוק ונגד המדינה", אמר רפ"ק דורון אלוני, רמ"ח תשאול ימ"ר נגב.

 טל קורקוס, עד המדינה שנרצח
 

טל קורקוס, עד המדינה שנרצח( חדשות עשר)

 

עו"ד משה יוחאי, סנגורו של אריק איטל, אמר: "הראיה המרכזית שמפלילה את רמשי הינה עלילת דרם אשר מסופקת למשטרה על ידי עד מדינה שקרן ולא מהימן שמאחוריו תיבת שרצים אשר תיחשף בבית המשפט הנכבד כמו גם שיטות פעולה לא הוגנות ופסולות אשר בוצעו נגד מרשי ייחשפו גם הן".

"ניבי זגורי שמר על זכות השתיקה בחקירה מאחר שאין לו אמון במשטרת ימ"ר נגב. במהלך העימות עם עד המדינה הוא שטח את טענתו, התעמת איתו ואמר את הדברים שכן היו בניגוד למה שאומר עד המדינה ", אמר עו"ד אורי בן נתן, סנגורו של זגורי.

"מרשינו זועקים לחפותם.בא עד המדינה ומספר איזה סיפור, משרבב שמות גדולים כמו מיכאל מור ואחרים, כדי שיהיה לו מה למכור. אם לא, מה הוא יוכל למכור, אם לא את השמות הגדולים כדי שהפרקליטות והמשטרה ירצו לתת לו את טובת ההנאה ", אמר עו"ד דורון נוי, סנגורו של מור.

  עד המדינה שנרצח אלישע סבח
 

עד המדינה שנרצח אלישע סבח חדשות עשר