אחת הרקטות שנפלה בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, תיעוד מבצעי מד"א

הלילה: אזעקה נוספת בעוטף עזה ובאשקלון; צה״ל תקף בסיס חמאס

במהלך הלילה מטוסי חיל האוויר תקפו אתר אימונים של הארגון בצפון הרצועה, ונשמעה אזעקה באשקלון וביישובי העוטף. אמש נורו 2 רקטות - אחת נפלה סמוך לבית וגרמה נזק קל

בווידאו: מטוסי חיל האוויר תוקפים בעזה, כשברקע התרעת צבע אדום ביישובי העוטף

ההסלמה בדרום נמשכת: מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (שני) מתחם צבאי של חמאס בצפון רצועת עזה המשמש כאתר אימונים, כך מסר דובר צה"ל. באתר נתקפו שש מטרות שונות ובהם מבנים ותשתיות טרור. בהודעה נכתב כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול לעבר יישובי עוטף עזה, וכי ישראל רואה בארגון כאחראי הבלעדי למתרחש ברצועה.

במהלך הלילה נשמעו אזעקות צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון ובאזור התעשייה אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי האזעקות הופעלו בשל רקטה ששוגרה אך נפלה בשטח רצועת עזה.

אתמול בערב נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשקלון, ביישובים נתיב העשרה ויד מרדכי. בצה"ל אישרו כי שתי רקטות שוגרו לעבר ישראל. רקטה אחת נפלה סמוך לבית מגורים וגרמה לנזק קל. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח. חבלני המשטרה הוזעקו למקום ומטפלים בממצאים בזירה. בשלב זה לא ידוע על נפגעים. בשבועיים האחרונים שוגרו 20 רקטות לעבר עוטף עזה. בתקשורת הפלסטינית דווח על תנועה ערה של חיל האוויר במרחב, לאחר הירי.

פנינה רגולסקי תושבת היישוב, שבשטחו נפלה הרקטה, אמרה לחדשות עשר: ״נפילה ליד בתים מעוררת חששות כבדים. מרגישים התחממות באזור בשבועיים האחרונים, עכשיו פגע בקיר החיצוני ונקווה שזה האירוע האחרון. אנחנו מקווים שלא תהיה הסלמה ואני מקווה שזה ייפסק".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, מסר בתגובה: "הערב, שוב אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה והפעם יש גם נזק לבתי תושבים וב''ה אין פגיעה בגוף ובנפש. אנו מצפים ודורשים כי כוחות הביטחון יגיבו בעוצמה ויבהירו לטרוריסטים כי מדינת ישראל נחושה שלא לאפשר את המשך הירי. אנחנו לא מוכנים שמצב החירום יהפוך לשגרת חיינו ושבים ואומרים בשפה ברורה שאנו חזקים ונחושים ומחזקים את כוחות הביטחון".

לכתבות נוספות בנושא >>

כיפת ברזל יירטה 2 רקטות בשמי שדרות; רקטה נפלה בשטח פתוח

ההסלמה בדרום: אותרה רקטה במושב נתיב העשרה

הקצין שאחראי על השמדת מנהרות הטרור רומז: "ישנן נוספות"

אחת הרקטות שנפלה בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון
 

אחת הרקטות שנפלה בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון(תיעוד מבצעי מד"א)

 

גם ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, התייחס לירי הרקטות: "'הטיפטוף' הוא לא מצב נורמאלי. אנו לא מוכנים לקבל זאת כנורמה של חיי היום יום . משחקי הכוחות בן חמאס לשאר האירגונים הוא לא מענייננו. החמאס הוא הריבון בעזה והוא נושא באחריות ואיתו צריך להתחשבן".

ביום רביעי שעבר יורטו שתי רקטות בשמי שדרות על ידי מערכת כיפת ברזל. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה לפני כן. פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 30 שנחבל ברגלו במהלך ריצה למרחב המוגן ול-2 נפגעי חרדה. בעקבות הירי מעבר ארז נסגר.

 מקום נפילת הרקטה במועצה האזורית חוף אשקלון
 

מקום נפילת הרקטה במועצה האזורית חוף אשקלון חמל קבטים

 

ביום שישי, בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של מתאם פעולות הממשלה בשטחים בערבית, נכתב כי רקטה שנורתה מעזה לעבר ישראל פגעה בבית מגורים בבית חאנון. "פעם נוספת שאירגוני הטרור משגרים רקטות לעבר תושבי עזה עצמם. רק לפני שבוע נהרסה כיתת לימוד בבית ספר ציבורי בבית חאנון, והערב במקרה מצער נוסף, ביתה של משפחת מצרי מבית חאנון נפגע קשה כתוצאה מרקטה ששיגרו פעילי טרור מעזה. גורמי הטרור בעזה מוכיחים בצורה חד משמעית את מה שאנחנו חוזרים ואומרים: הם מחריבים את עתיד תושבי עזה במו ידיהם", נכתב עוד. על פי הערכות, הרקטה נפלה על בית הקשור למשפחתו של מושיר אל מסרי, דובר חמאס בעזה.