תיק "חוק וסדר": תיעוד - כך הוסגר ניבי זגורי לישראל

מפגשים בתאילנד, פעילויות בסין וחיסולים ברחבי המדינה - כך ראשי ארגוני הפשע ניסו להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד

  • פורסם ב:
  • 17/12/2017 20:51
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/12/2017 13:31
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

כתב אישום המייחס לניבי זגורי שני מעשי רצח ושלושה ניסיונות רצח יוגש מחר (שני) לבית משפט השלום בבאר שבע. נוסף על כך, נגד מיכאל מור יוגש כתב אישום בגין רצח עד המדינה טל קורקוס, כך הותר היום לפרסום.

לפי כתב האישום שיוגש בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, זגורי ומור חברו יחד לחסל עד מדינה כדי להרתיע את כל מי שיתכנן לחצות את הקווים בעתיד. לשם כך הם גייסו את אריק איטל, מקורבו של זגורי ואחיו של אדם איטל, רוצח שכיר בעצמו שהורשע בארבעה מעשי רצח.

 האנשים שעומדים מאחורי רצח טל קורקוס
 

האנשים שעומדים מאחורי רצח טל קורקוס חדשות עשר

 

השניים לא פעלו לבד. בסין, שם זגורי שהה בשנה וחצי האחרונות, פעלו ליאור סעת, שנחשב ליד ימינו של זגורי ויניב חזיזה ובישראל שניים מהאנשים הקרובים ביותר למור, שמעון שרביט ואליושה בן שלום, שסיפקו לאיטל את המטען שבאמצעותו חוסל עד המדינה טל קורקוס.

"אני חשבתי שמחר הוא חוזר הביתה", אמר אבי איטל, אביהם של אריק ואדם, בשיחה עם חדשות עשר על הגשת כתב האישום. לדבריו, פגישת בנו אריק עם זגורי בתאילנד, כמה שבועות לפני רצח קורקוס, לא מעידה על אשמה כלשהי.

השקט שנשמר ברחובות באר שבע בזמן שזגורי נשא את עונשו התפוצץ במרץ 2016 עת חוסלה דבורה הירש, גרושתו של קורקוס. זגורי נעצר ולאחר זמן קצר שוחרר וטס לחו"ל. הוא זומן לחקירה אך לא הגיע. בין העצורים בפרשה גם מוטי אלמקייס, גיסה של דבורה הירש, שנאשם כי ידע על הכוונה לחסל את קורקוס ולא דיווח. בריאיון שנערך עם חדשות עשר לאחר רצח הירש במרץ 2016, הכחיש כי לזגורי יש קשר לרצח.

 העבריינים מיכאל מור וניב זגורי
 

העבריינים מיכאל מור וניב זגורי( ללא קרדיט)

 

"נגד כל החשודים נאספו ראיות במגוון רחב מאוד של עבירות מהחמורות שיש. במסגרת החשיפה של הדרכים והשיטות שבהן הם פעלו  עולה אכזריות, תחכום, תעוזה שפשוט מאוד מתריסים נגד שלטון החוק ונגד המדינה", אומר רפ"ק דורון אלוני, רמ"ח תשאול ימ"ר נגב.

עו"ד משה יוחאי, סנגורו של אריק איטל, אמר: "הראיה המרכזית שמפלילה את רמשי הינה עלילת דרם אשר מסופקת למשטרה על ידי עד מדינה שקרן ולא מהימן שמאחוריו תיבת שרצים אשר תיחשף בבית המשפט הנכבד כמו גם שיטות פעולה לא הוגנות ופסולות אשר בוצעו נגד מרשי ייחשפו גם הן".

"ניבי זגורי שמר על זכות השתיקה בחקירה מאחר שאין לו אמון במשטרת ימ"ר נגב. במהלך העימות עם עד המדינה הוא שטח את טענתו, התעמת איתו ואמר את הדברים שכן היו בניגוד למה שאומר עד המדינה ", אמר עו"ד אורי בן נתן, סנגורו של זגורי.

"מרשינו זועקים לחפותם.בא עד המדינה ומספר איזה סיפור, משרבב שמות גדולים כמו מיכאל מור ואחרים, כדי שיהיה לו מה למכור. אם לא, מה הוא יוכל למכור, אם לא את השמות הגדולים כדי שהפרקליטות והמשטרה ירצו לתת לו את טובת ההנאה ", אמר עו"ד דורון נוי, סנגורו של מור.