רג'פ טאיפ ארדואן, רויטרס

ארדואן: "נפתח את השגרירות בפלסטין – במזרח י-ם"

ביקורתו של הנשיא הטורקי כלפי הצהרת טראמפ: אחרי שקרא לעולם להכיר בירושלים המזרחית בירת פלסטין, אמר כי ירצה שהנציגות הדיפלומטית של מדינתו, תיפתח בחלק זה של העיר

אפקט טראמפ: נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אמר היום (ראשון) כי ירצה לראות את שגרירות טורקיה בפלסטין נפתחת בירושלים המזרחית. זאת, לאחר שבשבוע שעבר קרא לעולם, בוועידת המדינות המוסלמיות, להכיר במזרח העיר – בירת פלסטין.

"בעזרת האל, קרב היום בו באופן רשמי - וברשותו של האל – נפתח שגרירות בירושלים המזרחית" אמר ארדואן בנאום. הנשיא הטורקי המשיך בביקורתו הקשה כפי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, והכרזתו על ירושלים – בירת ישראל.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לאחר 120 שנה: הציור האבוד של מונה נמצא בזכות חיפוש בגוגל

מועמד טראמפ לתפקיד שופט: אדם שמעולם לא הופיע בבית משפט

קינג יאסין: ההייטקיסט מהגליל שהפך למלך הסרטונים של יוטיוב

 רג'פ טאיפ ארדואן
 

רג'פ טאיפ ארדואן( רויטרס)

 

ביום רביעי האחרון, בוועידת המדינות המוסלמיות, אמר ארדואן כי התוצאה של הכרזת טראמפ יכולה לגרום ל"בעיות גדולות יותר באזור - זה ילהיב את הקיצוניים". בנוגע למעמדה של ארצות הברית באזור אמר הנשיא הטורקי כי "אמריקה הפסידה את תפקידה כמתווכת בתהליך השלום משום שהיא מצדדת בישראל במסגרת הסכסוך הישראלי הפלסטיני".

לדבריו, "החלטת האו"ם לגבי תכנית החלוקה בשנת 1947, בזמן שבו המנדט הבריטי עוד החזיק באדמה, מופרת במהלך השנים בצורה חריפה יותר ויותר. יש היום שטחים שישראל שולטת עליהם שעל פי תוכנית החלוקה היא לא זכאית להם. ישראל מתנהגת כמו סרטן ותמיכה בה תאפשר לה להתפרס ליותר ויותר שטחים ולמנוע מהפלסטינים את זכויותיהם. ישראל ניזונה מאלימות והרחבת השטחים שלה".

דונלד טראמפ
 

טראמפ מכרזי על ירושלים - בירת ישראל  רויטרס

 

"אנחנו מכריזים שירושלים היא בירת מדינת פלסטין", הוסיף ארדואן, וקרא לכל המדינות להכיר בירושלים בירת מדינת "פלסטין הכבושה". לטענתו, "הנערים הפלסטיניים צריכים ללכת בראש מורם ולא לפחד מאיום של תוקפנות כזו או אחרת".