העבריינים מיכאל מור וניב זגורי, ללא קרדיט

פרשת רצח עד המדינה קורקוס: העצורים - ניבי זגורי ומיכאל מור

הותר לפרסום: המשטרה מצאה קשר בין רצח קורקוס ורצח אלישע סבח, כשהמשותף לשניים היא עדותם נגד ניבי זגורי ואנשי ארגונו. לפי החשד, זגורי חבר למור לשם פגיעה בשני העדים

  • פורסם ב:
  • 17/12/2017 15:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/12/2017 13:30
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

תיק "חוק וסדר": ניבי זגורי ומיכאל מור, שני ראשי ארגוני פשע, נעצרו בחשד לשני מעשי רצח: רציחתו של עד המדינה טל קורקוס ורציחתו של אלישע סבח ששימש בעבר כעד תביעה - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. מחר יוגש נגד השניים כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. מהחקירה עלה כי זגורי ומור חברו ובאמצעות עבריינים המשתייכים לארגונים שלהם ניסו לפגוע במי שיצא והעיד נגדם בעבר.

במהלך החקירה גויסו שלושה עדי מדינה, שאחד מהם היה לפי המשטרה חלק בלתי נפרד מהארגון שפעל מסין, שם שהה זגורי בשנה וחצי האחרונות ושם גם נעצר. אותו עד מדינה סיפק מידע שהוביל לאיש שביצע לכאורה את הרציחות בפועל: אריק איטל - אחיו של אדם איטל שנושא ארבעה מאסרי עולם בגין ארבעה מעשי רצח. סבח העיד בשנת 2008 נגד אדם איטל. עדותו סייעה להרשיעו ולשלחו לכלא. נוסף על כך, העיד סבח נגד זגורי.

שני אירועי הרצח התרחשו במהלך שנת 2017 באזורים שונים בארץ, האחד באשקלון והשני בנתניה, ב-6 באפריל נרצח סבח ביריות מטווח קצר בזמן שעבד במסעדתו בנתניה ובתאריך 27 ביוני נרצח קורקוס באשקלון לאחר שמטען חבלה רב עוצמה הוצמד למכוניתו.

לכתבות נוספות בנושא >>

עד המדינה שחצה את הקווים - ונרצח: חייו ומותו של טל קורקוס

"היו תקופות שרציתי להפסיק לחיות": העבריין שיריביו חשודים בחיסול אשתו מתראיין לראשונה

 העבריינים מיכאל מור וניב זגורי
 

העבריינים מיכאל מור וניב זגורי( ללא קרדיט)

 

בתום הערכת מצב מיוחדת שהתקיימה במשטרה לאחר רצח קורקוס, התגבשה ההערכה המקצועית כי קיים קשר בין שני מקרי הרצח מאחר והמשותף לשני הקורבנות הייתה העובדה שהם העידו בעבר נגד זגורי וחברים נוספים בארגונו.

במסגרת החקירה, חשפו החוקרים את החשודים המעורבים במעשי הרצח והביאו להסגרתם של שניים מהחשודים ששהו באותה עת בתאילנד ואשר הנם מעורבים גם באיומים שם על נציג משטרת ישראל תוך שהעלילו נגדו באמצעות פרסומים שקריים ברשתות החברתיות, ובגין עבירות אלו הוגש נגדם כתב אישום. נוסף על כך, נחשפו קשרים שהתקיימו בין כלל החשודים במספר מדינות בעולם ואשר באמצעותם השיגו נשקים ולבנות חבלה אשר שמשו אותם במעשיהם וכי היעד מבחינתם היה לייצר מצב בו איש לא ירצה להעיד נגדם.

 טל קורקוס
 

טל קורקוס חדשות עשר

 

קורקוס היה יד ימינו של זגורי ואחד האנשים הכי חזקים בדרום הארץ. בשנת 2007 הפך לעד מדינה והפליל את זגורי, שנשלח בעקבות כך לשבע שנות מאסר. לאחר מכן נכנס קורקוס לתכנית להגנת עדים, נסע עם אשתו, דבורה הירש, וילדיו לחו"ל. כשחזרו לארץ, יחסיהם עלו על שרטון, קורקוס היה אלים כלפי אשתו והיא אף הוציאה צו הרחקה. קורקוס התעלם מהצו ואף נשלח לכלא בגלל שהפר אותו. בזמן שהיה בכלא, הירש נרצחה, במרץ של השנה שעברה. היא הייתה בחניית ביתה, ונורתה לעיני שלושת ילדיה.

"אם היה משהו שרציתי בחיים זה לחזור להיות לידה וליד הילדים", אמר פעם בריאיון, "שום דבר מעבר. יכול להיות שאם הייתי מתנהל אחרת מולה היא הייתה נשארת קרובה אליי וכל זה לא היה קורה", הוא הודה.