גבאי: מתחייב להיות ראש ממשלה שלא תוקף את התקשורת

יו"ר המחנה הציוני התארח ב"המטה המרכזי" והתייחס לסקרי הבחירות ולהפגנות נגד השחיתות ברחבי הארץ. "הסיפור הוא האם נותנים לגיטימציה לשחיתות או נלחמים בה"

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס אתמול (שבת) ב"המטה המרכזי" להפגנות נגד השחיתות ברחבי הארץ ובעיקר להפגנה בשדרות רוטשילד בתל אביב. "אני חושב שזו הפגנה של עשרות אלפי ישראלים טובים שנלחמים בשחיתות, שהשחיתות כואבת להם. רואים שם אנשים שלא מגיעים להפגנות בדרך כלל", אמר. גבאי הוסיף כי הוא מבחין בין הדעות הפוליטיות של מארגני ההפגנות ובין המפגינים עצמם. לדבריו, בהפגנות נוכחים גם אנשי ימין. מוקדם יותר היום טען שר התיירות, יריב לוין, כי המפגינים הם אנשי שמאל שמעוניינים להחליף את הממשלה - לא דרך הקלפי.

"הסיפור הוא האם נותנים לגיטימציה לשחיתות או נלחמים בה", אמר גבאי והוסיף כי תוכנית המחנה הציוני למאבק בשחיתות עוסקת בסיוע שניתן להפנות לגורמי האכיפה שחוקרים שחיתות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

משבר טבע: המשק הישראלי ישבות מחר, העובדים יפגינו בי-ם

מועמד טראמפ לתפקיד שופט: אדם שמעולם לא הופיע בבית משפט

ישראל מטיילת: 60 אלף ביקרו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

 אבי גבאי ב"המטה המרכזי"
 

אבי גבאי ב"המטה המרכזי"(חדשות עשר )

 

כשנשאל כיצד ינהג אם המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה והאם ילחץ על חברות הקואליציה לפרק את הממשלה, אמר גבאי: "אין לי ספק שגם בנט וגם כחלון צריכים לפרק את הממשלה. אנחנו רואים ממשלה שהפסיקה לתפקד. השבוע ראינו שרים שמכריזים על תכניות שאין להם תקציבים עבורן".

נוסף על כך, גבאי התייחס ליריבות בגוש המרכז-שמאל עם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד. "אני סומך על זה שכשתגיע העת לבחור, אנשים יבינו שהם לא בוחרים ראש מפלגה אלא ראש ממשלה. וכשבוחרים ראש ממשלה מסתכלים על הניסיון האישי והיכולת לקבל החלטות. אין ספק שיש פער בניסיון האישי בינינו". גבאי הוסיף כי הסקרים של המחנה הציוני "מאוד טובים" והתחייב להיות ראש ממשלה שלא תוקף את התקשורת. עוד אמר גבאי כי לא הבטיח לח"כ עמיר פרץ את תפקיד שר הביטחון. "כראש ממשלה אבחר את שר הביטחון הכי טוב לישראל", סיכם.

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "ההתחסדות של אבי גבאי, שמכיר את חוקרי המשטרה מקרוב ואף ישב בעצמו במעצר בית של חמישה ימים, היא מגוחכת. הפגנת השמאל ברוטשילד פוליטית לחלוטין".