אלפים הפגינו ברוטשילד; הרב שרלו: "השחיתות מסוכנת"

מוחים הגיעו לשדרות שבתל אביב על מנת להביע את התנגודתם למה שהם מתארים כ"שחיתות שלטונית". בארוע נאם הרב יובל שרלו, המזוהה עם הציונות הדתית. רחובות סמוכים נחסמו

אלפי בני אדם הפגינו אתמול (שבת) בשדרות רוטשילד בתל אביב במחאה על מה שהם מתארים כשחיתות שלטונית. מדובר בהפגנה המתקיימת שבוע שלישי ברציפות.

בעקבות ההפגנה, הודיעו במשטרה כי נחסמו לזמן קצר שדרות רוטשילד, אלנבי, אחד העם, יהודה הלוי, ביל"ו והרחובות הסמוכים.
 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

משבר טבע: המשק הישראלי ישבות מחר, העובדים יפגינו בי-ם

מועמד טראמפ לתפקיד שופט: אדם שמעולם לא הופיע בבית משפט

ישראל מטיילת: 60 אלף ביקרו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

הרב יובל שרלו, המזוהה עם הציונות הדתית, הגיע למקום במטרה להביע הזדהות עם ההפגנה ולנאום במהלכה. "השחיתות מסוכנת כי היא גורמת לאובדן האמונה בטוהר הכוונות של מקבלי ההחלטות", אמר שרלו.

עוד אמר שרלו כי "הדרך למלחמה בשחיתות עובדת דרך ביזור הכח. אני קורא לממשלה להפסיק לחוקק חוקים שנועדו להגביל את הכוח של המערכות בישראל. בשביל להילחם בשחיתות צריך אבל להיזהר מלינץ' ציבורי". כאשר התבקש ליחס שקיבל מהציונות הדתית לאחר שנודע כי הוא ישתתף בהפגנה ענה כי "היו גם כאלה שהעבירו ביקורת וגם כאלה שתמכו, אבל אני מאמין שיש פה הזדמנות לדבר שהוא חוצה מחנות וזה הדבר החשוב ביותר".

בתוך כך, הגיעו כ-100 בני אדם לצומת נחמיה בצפון קרית שמונה במטרה להביע גם הם מחאה על המצב במערכת השלטונית בישראל. 

 הפגנה נגד השחיתות בקרית שמונה
 

הפגנה נגד השחיתות בקרית שמונה ללא קרדיט

 

על פי הערכות, בין 20 ל-25 אלף בני אדם הגיעו בשבת שעברה לשדרות רוטשילד בתל אביב במחאה על חוק ההמלצות והתנהלות הממשלה. המפגינים צעקו בין השאר "הון, שלטון, עולם תחתון". בתוך כך, נערכה ברחוב הרצל הסמוך הפגנת תמיכה בליכוד.