גבאי על משבר טבע: "כולם ידעו שזה יקרה - איפה היה רה"מ?"

יו"ר המחנ"צ אמר באירוע שבתרבות כי "אלפי משפחות מאבדות את פרנסתן וכחלון ונתניהו בורחים". עוד אמר: "אנו מאבדים את ההרתעה מול חמאס - ליברמן מדבר כמו פרשן צבאי"

  • פורסם ב:
  • 16/12/2017 11:26
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/12/2017 11:33
  • |

בווידאו: אבי גבאי ב"מטה המרכזי"

יו"ר מפלגת המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס היום (שבת) באירוע שבתרבות בקריית אונו לקריסתה של טבע ואמר שמדובר באירוע עצוב וקשה, "אלפי עובדים מאבדים את מקום עבודתם בגלל כשל ניהולי מובהק". עוד אמר: "איפה הייתה המדינה? במשך חודשים כולם יודעים שזה הולך לקרות, איפה היה שר האוצר? למה הוא לא קרא למנכ"ל טבע? איפה היה ראש הממשלה?".

יו"ר המחנה הציוני השווה בין מקרה לטבע למכירת מוביאיי: "כשמכרו את מובילאיי, שר האוצר וראש הממשלה מיהרו לברך אותם ולהצטלם איתם, אבל עכשיו כשאלפי משפחות מאבדות את מקור הפרנסה שלהן הם בורחים."

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

צפו: תגלית חדשה ביפן - קופים מקיימים יחסי מין עם איילות

צפו: בת 93 סירבה להתפנות מבית אבות - ונעצרה

לילה של עימותים: תשעה חשודים נעצרו בירושלים

בעניין ההתחממות הביטחונית בגזרת הדרום, אמר גבאי כי "אנו מאבדים את ההרתעה מול חמאס". בעניין זה העביר ביקורת על שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "הוא טוען שההתחממות נובעת מריב פנימי בין הפלסטינים, אבל ליברמן הוא לא פרשן צבאי, הוא שר הביטחון".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, בשבתרבות בקריית אונו
 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, בשבתרבות בקריית אונו( ללא קרדיט)

 

גבאי התייחס גם לסוגיית ירושלים, זאת בעקבות הדיון הציבורי לאחר שדונלד טראמפ הכיר בעיר - בירת ישראל. לדעתו ירושלים צריכה להישאר מאוחדת תחת ריבונות ישראלית. על פי גבאי, "אנשים הגיעו לישראל בגלל ירושלים, אנחנו צריכים להחזיר את השליטה שלנו בבירה ולייצר בה מוטיבציות חיוביות. זו עיר אחת".

בתוך כך, חברת הכנסת סתיו שפיר, חברת מפלגתו של גבאי, אמרה באירוע שהתקיים הבוקר כי "שחיתות היא מחלה מסוכנת שנתניהו מדביק בה את ישראל" וכי "העבריינים בממשלה צריכים להתפטר". לטענתה, "כולנו מבינים שזו סכנת נפשות לתת לאדם שמינה בזה אחר זה מקורבים מושחתים לתפקידי מפתח, ושמבלה שעות רבות בחקירות, לקבל את ההחלטות החשובות ביותר במדינה".

עוד אמרה: "פעם היה כאן ראש ממשלה שהתפטר ברגע שפורסם חשד קטן שנגע לאשתו והיום אנחנו מתמודדים עם ראש ממשלה שקשור בעצמו בעבירות חמורות אך מסרב לזוז מהכיסא החשוב ביותר במדינת ישראל".