דיווח פלסטיני: 3 הרוגים ומאות פצועים בעימותים בעזה ובגדה

עימותים אלימים נרשמו בין פלסטינים וכוחות צה"ל. דיווח: המחבל שדקר שוטר ליד רמאללה - מת • רקטה ששוגרה מעזה נחתה בבית חאנון, ייתכן ופגעה בביתו של דובר חמאס ברצועה

אפקט טראמפ: הטלוויזיה הפלסטינית דיווחה כי שלושה בני אדם נהרגו היום (שישי) בעימותים מול כוחות צה"ל. לפי הדיווחים, אחד  מהם הוא אדם קטוע רגליים אשר נפצע בעבר בעימותים מול צה"ל. העימותים התפתחו בגדה, ברצועת עזה ובהר הבית בין כוחות צה"ל לפלסטינים, שיצאו להפגין נגד הכרת ארצות הברית בירושלים בירת ישראל. נוסף להרוגים, דווח כי למעלה מ-560 פלסטינים נפצעו במהלך העימותים.

ברצועת עזה הפגינו כ-3,500 פלסטינים בתשעה מוקדים לאורך הרצועה. המפגינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר ולעבר כוחות צה"ל.  בשבעה מוקדים ביהודה ושומרון יידו המפגינים אבנים לעבר חיילי צה"ל, לא היו נפגעים נוספים. בשכם, שבה נערכה עצרת לציון 30 שנה לייסוד ארגון חמאס, הפגינו כ-2,500 פלסטינים, במעבר קלנדיה ובהר הבית 400, לאחר שכ-30 אלף הגיעו להתפלל במתחם.  

לכתבות נוספות בנושא >>

תיעוד: הירי במחבל שדקר ופצע בינוני שוטר ליד רמאללה

מתיחות בשטחים: הארגונים קראו ליום זעם והסלמת המאבק מול צה"ל

שלט בכניסה לחנות ביריחו: "אין כניסה לכלבים ולאמריקנים"

 הפגנה בעזה - 30 שנה לחמאס
 

הפגנה בעזה - 30 שנה לחמאס( טוויטר)

 

בתוך כך, בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של מתאם פעולות הממשלה בשטחים בערבית, נכתב כי רקטה שנורתה לפני זמן קצר מעזה לעבר ישראל פגעה בבית מגורים בבית חאנון. "פעם נוספת שאירגוני הטרור משגרים רקטות לעבר תושבי עזה עצמם. רק לפני שבוע נהרסה כיתת לימוד בבית ספר ציבורי בבית חאנון, והערב במקרה מצער נוסף, ביתה של משפחת מצרי מבית חאנון נפגע קשה כתוצאה מרקטה ששיגרו פעילי טרור מעזה. גורמי הטרור בעזה מוכיחים בצורה חד משמעית את מה שאנחנו חוזרים ואומרים: הם מחריבים את עתיד תושבי עזה במו ידיהם", נכתב עוד.

על פי הערכות, הרקטה נפלה על בית הקשור למשפחתו של מושיר אל מסרי, דובר חמאס בעזה.

ח"כ עאידה תומא סלימאן, שהשתתפה  בהפגנה בסכנין, אמרה בין היתר את הדברים הבאים: "אני אומרת לחברה הישראלית היהודית, אשר חגגה ברובה את הצהרת טראמפ מבלי להבין את הסכנות שבה, התעוררו. ההצהרה הזאת לא תביא שלום ולא ביטחון".

 מחמד אמין שחאדה עקל שביצע פיגוע דקירה
 

מחמד אמין שחאדה עקל שביצע פיגוע דקירה(טוויטר )

מוקדם יותר היום, מחבל דקר לוחם משמר הגבול ופצע אותו בינוני בפיגוע בכיכר איו"ש שבסמוך לרמאללה. הלוחם פונה לבית החולים הדסה הר הצופים ולאחר מכן הועבר לשערי צדק, שם הוא מטופל במצב יציב ביחידת הטראומה כשהוא סובל משני פצעי דקירה בפלג גופו העליון. המחבל נורה על ידי לוחמים שהיו במקום. לאחר שבתמונה שהופצה ניתן לראות מתקן כלשהו מורכב על גופו, במג"ב אישרו כי הוא אכן נשא חגורת נפץ, אך נבדק כעת אם מדובר בחגורת דמה. הוא נפצע מירי השוטרים ופונה מהמקום על ידי הסהר האדום הפלסטיני. בתקשורת הפלסטינית דווח כי המחבל מת.

גם בשעה זו כוחות הביטחון פועלים כנגד מאות מתפרעים במקום תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

מחבל שדקר לוחם מג"ב בכיכר איו"ש
מחבל שדקר לוחם מג"ב בכיכר איו"ש(ללא קרדיט)
 
 חגורת נפץ מהפיגוע בו נדקר לוחם מג"ב
חגורת נפץ מהפיגוע בו נדקר לוחם מג"ב( ללא קרדיט)
 
המחבל שניסה לדקור לוחם מג"ב בכיכר איו"ש
המחבל שניסה לדקור לוחם מג"ב בכיכר איו"ש( ללא קרדיט)
 
 

עוד נבדק החשד כי המחבל נטמע בסביבה במסווה של עיתונאי, רץ לעבר הכוח והחל לדקור לוחם מג"ב בפלג גופו העליון. על פי תחקיר ראשוני במג"ב, המחבל דקר את הלוחם ונורה בידי חבריו לכוח. מפקד הפלוגה התקרב למחבל ומבחין במה שזיהה כחגורת נפץ. הוא ירה בו פעמים נוספות כדי שלא יפעיל את החגורה. המ"פ, שחשש מהפעלה מרחוק של החגורה, פקד על הלוחמים להתרחק מהמחבל עד שיבוא חבלן ויבדוק את החגורה. הסהר האדום הגיע למקום ופינה את המחבל לרמאללה. לכן עדיין לא ברור האם חגורה אמיתית או לא.

(עדכון ראשון: 17:09)