עד מדינה בתיק ביטן? ההצעה ל"מתווך" - 3 שנות מאסר בפועל וקנס

משה יוסף, מי שנחשב ל"מתווך" בפרשת ביטן, קיבל הצעה של שלוש שנות מאסר בפועל, קנס כספי של 12 מיליון שקלים וסגירת התיקים למשפחה תמורת הפיכתו לעד מדינה

התפתחות בפרשת תיק ביטן: המשטרה הציעה היום (שישי) למשה יוסף שלוש שנות מאסר בפועל, קנס כספי של 12 מיליון שקלים וסגירת התיקים למשפחה תמורת היותו עד מדינה. יוסף שוחרר מהמעצר במסגרת המגעים לעסקה.

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, היה אמור להיחקר אתמול אולם ביקש לדחות את החקירה מסיבות אישיות. נוסף על כך, בית המשפט הורה אתמול על הארכת מעצרו של היזם דרור גלזר, בארבעה ימים נוספים. גלזר נעצר בשבוע שעבר בחשד למתן שוחד לכאורה ליו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, בעת ששימש כסגן ראש עיריית ראשל"צ, עבור קידום פרויקטים שלו.

לכתבות נוספות בנושא >>

תיק ביטן: כחלק ממגעים לעסקת עד מדינה - "המתווך" ישוחרר לביתו

חתונת הבת והמפגש השבועי בתחנת הדלק: תחקיר ביטן נפתח מחדש

כך תועד ביטן מתראיין לכלי תקשורת – בחנות ששימשה להעברת כספים

 השיחה בין משה יוסף וח"כ דוד ביטן
 

השיחה בין משה יוסף וח"כ דוד ביטן חדשות עשר

 

ביום ראשון נחקר ביטן בפעם השלישית במשרדי להב 433, במשך 9 שעות. בחקירתו עומת יו"ר הקואליציה עם ההקלטות בהן הוא נשמע משוחח עם מקורבו משה יוסף על ענייני כספים ועם סרטון בו הוא מתועד סופר כסף.

ביטן טען בפני החוקרים כי הכסף שעליו הוא נשמע מדבר, ואותו הוא נראה סופר, הוא לגיטימי, ולא מדובר בכספי שוחד אלא בכספים שלווה מיוסף. בנוסף, טען כי חשדות המשטרה מומצאים ושגורמים בראשון לציון שלא אוהבים אותו מנסים לתפור לו תיק.