ביטן מתראיין בחנות "מצדה", בה הוקלט ע"י המשטרה, חדשות עשר

תיק ביטן: כחלק ממגעים לעסקת עד מדינה - "המתווך" ישוחרר לביתו

פרסום ראשון: לאחר שמעצרו הוארך בתחילת השבוע, איש העסקים משה יוסף, המקורב ליושב ראש הקואליציה, ישוחרר מחר לביתו עקב הרצון להפוכו בעתיד לעד מדינה בפרשה

פרסום ראשון: מקורבו של יושב ראש הקואליציה דוד ביטן, איש העסקים משה יוסף, ישוחרר מחר (שישי) לביתו כחלק מהמגעים בינו לבין המשטרה להגיע לעסקת עד מדינה.

בתחילת השבוע בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשבוע את מעצרו של יוסף, "המתווך" בתיק ביטן. השופט, עמית מיכלס, אמר בדיון כי "החשד נגדו התחזק".

בנוסף, בית המשפט הורה על הארכת מעצרו של היזם דרור גלזר, בארבעה ימים נוספים. גלזר נעצר בשבוע שעבר בחשד למתן שוחד לכאורה ליו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, בעת ששימש כסגן ראש עיריית ראשל"צ, עבור קידום פרויקטים שלו.

ח"כ דוד ביטן
 

ח"כ דוד ביטן( חדשות עשר)

 

ביום ראשון נחקר ביטן בפעם השלישית במשרדי להב 433, במשך 9 שעות. בחקירתו עומת יו"ר הקואליציה עם ההקלטות בהן הוא נשמע משוחח עם מקורבו משה יוסף על ענייני כספים ועם סרטון בו הוא מתועד סופר כסף.


ביטן טען בפני החוקרים כי הכסף שעליו הוא נשמע מדבר, ואותו הוא נראה סופר, הוא לגיטימי, ולא מדובר בכספי שוחד אלא בכספים שלווה מיוסף. בנוסף, טען כי חשדות המשטרה מומצאים ושגורמים בראשון לציון שלא אוהבים אותו מנסים לתפור לו תיק.