לקראת תקופת החגים הנוצריים: אזהרת מסע לישראלים הנוסעים לחו"ל

באזהרה שהוציא האגף ללוחמה בטרור, ניתן דגש מיוחד על פעילות דאע"ש ברחבי העולם. עוד נכתב כי יש לשמור על ערנות בשווקי חג המולד ולהתרחק מהפגנות אנטי ישראליות

האגף ללוחמה בטרור וביטחון פנים הוציא היום (חמישי) אזהרת מסע בנוגע לנסיעות ישראלים המבקרים בחוץ לארץ במהלך תקופת החגים הנוצרית.

באזהרה ניתן דגש על פעילות ארגון דאע"ש ברחבי העולם. עוד הוסיף האגף כי קיים מאמץ מיוחד מצד גורמי הג'יהאד העולמי, בדגש על זה של המדינה האסלאמית, להרחיב את מעגל הפיגועים על רקע אירועי סוף השנה הנוצרית, המשתרעים ממחצית השנייה של דצמבר וממשיכים אל תוך חודש ינואר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

טבע הכריזה רשמית: לפחות 1,700 עובדים יפוטרו בישראל

ראש העיר נצרת: חגיגות חג המולד יבוטלו במחאה על הצהרת טראמפ

בני ברק: תינוקת בת שנה נחנקה מחבל שנכרך לצווארה, מצבה קשה

באזהרה הוזכרו פיגוע הדריסה בשוק חג המולד בברלין שאירע בדצמבר 2016 וכן הפיגוע במועדון באיסטנבול בינואר האחרון, שם נהרגו שתי אזרחיות ישראליות.

בתוך כך, ניתנו אזהרות מסע לטורקיה, מצרים, כולל חצי האי סיני, מרוקו וירדן, לצד מדינות צפון ומערב אירופה.

האגף ללוחמה בטרור הדגיש כי על הציבור להגביר את ערנותו, בייחוד בעת שהייה במקומות הומי אדם כגון מוקדי תיירות, אצטדיוני ספורט, אתרי תרבות, מוזאונים, מרכזי קניות ובילוי, כולל שווקי חג המולד, בתי מלון, שדות תעופה, תחבורה ציבורית וכן בתי תפילה של שלוש הדתות - כנסיות, בתי כנסת ומסגדים.

עוד הוסיף האגף כי יש להתרחק מאירועים רבי משתתפים, וכי מומלץ להתרחק מהפגנות אנטי ישראליות המתקיימות בתקופה זו ברחבי העולם, בפרט סביב מקומות המזוהים עם ארצות הברית ויהודים.